ساماندهی وضعیت صادرات سوخت در سیستان و بلوچستان با اختصاص ۱۰ گلوگاه مرزی

ساماندهی وضعیت صادرات سوخت در سیستان و بلوچستان با اختصاص ۱۰ گلوگاه مرزی

اقتصاد پنهان- استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه با قاچاق سوخت براساس قانون برخورد می‌شود گفت: به منظور ساماندهی وضعیت سوخت و رعایت قانون ۱۰ گلوگاه مرزی با مشخصات تعیین شده برای صادرات سوخت مشخص شده است.

شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، احمدعلی موهبتی در همایش فرمانداران در چابهار افزود: سه میلیون و 500 هزار لیتر سوخت در استان توزیع می‌شود و 80 درصد سوخت قاچاق از خارج استان وارد و به کشورهای همجوار انتقال می‌یابد، بطوریکه روزانه 100 تانکر 30 هزار لیتری از طریق مرزها قاچاق می‌شد که اکنون از آن جلوگیری شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان در ادامه اظهار کرد: طرح برخورد با خودروهای بدون پلاک و پلاک مخدوش و خودروهای برهم زننده نظم عمومی و رانندگان پرخطر در حال اجراست و هیچ ربطی به مقابله با سوختکش ها ندارد و عده‌ای با اهداف خاص افکار عمومی را به سمت و سوی دیگری هدایت می‌کنند.

وی گفت: خودروهای دارای مدارک لازم از جمله گواهینامه، بیمه و کارت شناسایی می‌توانند با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و نظم عمومی بدون ترس و واهمه نسبت به جابجایی سوخت اقدام کنند و هیچ کس از تردد آنها جلوگیری نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه جایگاه سوخت در مرز راه اندازی و سوخت از آنجا صادر می‌شود، افزود: ساماندهی خودروهای سوخت کش و افرادی که به کار جابجایی سوخت مشغول هستند در دستور کار قرار دارد و تأمین معیشت آنان مد نظر است و بزودی شاهد خبرهای خوشی در این زمینه خواهیم بود.

موهبتی به کشته شدن هزار نفر و زخمی شدن هشت هزار و 800 نفر در تصادفات جاده‌ای استان اشاره کرد و گفت: چرا هیچکس برای کشته شدن مردم بی گناه قلم فرسایی نمی‌کند و فقط عده‌ای ناآگاه تحت تأثیر افراد فرصت طلب و سودجو و دشمنان وحدت و همبستگی مردم و امنیت و آرامش استان بدون تحقیق و مطالعه در مقابل اجرای قانون ایستادگی می‌کنند.

وی تصریح کرد: چنانچه افرادی با کارت سوخت مهاجر و خلاف سوختگیری و یا در یک روز چند بار سوختگیری کند، کارت سوخت آنان باطل و برای صدور مجدد با مشکلات جدی رو به رو می‌شوند.

مهندس موهبتی ادامه داد: اگر یک خودرو یکبار در شهرهای مختلف استان سوختگیری کند نرم افزار جایگاه سوخت به آن اجازه سوختگیری می‌دهد و با مشکلی مواجه نمی‌شود ولی اگر در یک نقطه چند بار سوختگیری کند، کارت آن باطل می‌شود.

استاندار سیستان و بلوچستان اظهار کرد: وجود کارت‌های مهاجر برای استان سیستان و بلوچستان مشکل ساز شده و علیرغم بستن 170 هزار کارت سوخت، در طرح کدینگ که از امروز شروع شده بیش از 700 هزار خودرو ثبت نام شده در حالی که خودروهای موجود استان 350 هزار دستگاه است.

موهبتی بیان کرد: بزودی توسط ناجا کارت‌های خودرو تبدیل به کارت سوخت می‌شود و این می‌تواند بخشی از مشکلات و تخلفات را کاهش می‌دهد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20030