دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان خبر داد:

بر جابجایی محموله‌‌های گندم و خروج آن از استان گلستان نظارت می‌شود

بر جابجایی محموله‌‌های گندم و خروج آن از استان گلستان نظارت می‌شود

اقتصاد پنهان- در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان مقرر شد دستگاه‌های نظارتی، پلیس آگاهی و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بر جابجایی محموله‌‌های گندم و خروج آن از استان نظارت نمایند.

يکشنبه، ۲۶ خرداد ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، ابراهیم دشتیان، دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز گلستان در چهارمین جلسه این کمیسیون در سال 98 گفت: در آستانه سالروز صدور فرمان رهبر معظم انقلاب در خصوص مبارزه با پدیده شوم قاچاق و تشکیل ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز همه‌ی اعضای کمیسیون و دستگاه‌های اجرایی استان باید نسبت به تنویر افکار عمومی و انتشار عملکرد و دستاوردهای دستگاه متبوع خود در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز اقدام نمایند.

دشتیان در ادامه از صدا و سیمای مرکز استان خواست تا به عنوان مسؤول کارگروه فرهنگی و پژوهش با برگزاری جلسات هماهنگی نسبت به برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی تبلیغی اقدام نماید.

دبیر کمیسیون استان همه‌ی فرمانداران شهرستان‌های تابعه را به انجام برنامه‌های متنوع مناسب در این ایام دعوت کرد. 

وی با تبریک انتصاب دکتر حق شناس به عنوان نهمین استاندار گلستان و آرزوی توفیق برای ایشان، از عزم جدی این کمیسیون برای پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سالجاری خبر داد و گفت: برنامه‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال 1398 در قالب 8 راهبرد، 75 هدف، 31 اقدام اساسی و 148 برنامه اجرایی از سوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز تدوین و برای اجرا به تمام اعضا و دستگاه‌های اجرایی ارسال خواهدشد.

دشتیان با اشاره به طرح‌های در حال اجرای ستاد مرکزی نظیر سامانه‌ جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا، پلاک‌گذاری کردن ماشین‌آلات کشاورزی و هویت‌دار کردن دام‌های سبک و سنگین گفت: به منظور کنترل سوخت تخصیصی به ناوگان کشاورزی استان و بهینه نمودن و جلوگیری از قاچاق آن لازم است همه ادوات کشاورزی دارای شناسنامه هویتی باشند تا سوخت مورد نیاز بر مبنای کارکرد واقعی به مالکان این ادوات تعلق گیرد.

دبیر کمیسیون استان در خصوص وضعیت اجرای سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا در استان اظهار داشت: در حال حاضر این طرح مهم در مرحله صحت‌سنجی و ثبت رسید حواله قرار دارد و لازم است همه دستگاه‌ها با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت نسبت به تکامل اجرای این طرح همکاری داشته باشند.

وی با اشاره به نزدیکی پایان مهلت اجرای طرح هویت‌دار کردن و پلاک‌کوبی دام‌ها در استان از سازمان جهاد کشاورزی و دامپزشکی خواست با هم‌افزایی و پیگیری‌های لازم نسبت به اجرای کامل این طرح برای دام‌های سبک و سنگین مطابق با زمان تعیین شده در شیوه‌نامه اقدام نمایند.

دشتیان به ابلاغ دستورالعمل ضوابط اختصاصی خرید، فروش، حمل و نگهداری محصولات دخانی اشاره کرد و افزود: از این پس کالای دخانی مطابق اصلاحیه دستورالعمل تبصره 4 ماده 18 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز قرار گرفته و هرگونه عدم رعایت ضوابط آن تخلف و قاچاق محسوب می شود.

وی یادآور شد گندم یکی از محصولات کشاورزی بسیار مهم در کشور محسوب می‌شود و لازم است دستگاه‌های متولی، بر حمل و نقل، نگهداری و مصرف آن نظارت کافی داشته باشند و با هوشیاری کامل از سودجویی برخی افراد به منظور انتقال آن از استان به نواحی  مرزی و قاچاق احتمالی آن را جلوگیری نمایند.

ابراهیم دشتیان در خاتمه سخنانش از مجموعه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بخاطر تلاش در جهت تحقق مصوبات و اجرای برنامه‌های کمیسیون در سال 1397 تقدیر کرد.

بر اساس این گزارش مهدی میقانی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان نیز با ارائه آمار اجمالی از بخش حمل و نقل جاده‌ای استان به تشریح عملکرد سه ماهه نخست سال جاری پرداخت.

در این جلسه مقرر شد کارگروه‌های تخصصی با حضور دستگاه‌های مجری راهکارهای اجرایی دستورالعمل خرید و فروش کالاهای دخانی را احصا و دستگاه‌های نظارتی، پلیس آگاهی و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بر جابجایی محموله‌‌های گندم و خروج آن از استان نظارت نمایند.

چهارمین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان در سال 98، صبح روز یک‌شنبه در محل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان برگزار شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20059