استاندار زنجان تأکید کرد:

برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی باید فضای جامعه را به آرامش خاطر برساند

برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی باید فضای جامعه را به آرامش خاطر برساند

اقتصاد پنهان- استاندار زنجان در سومین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در سال ۹۸ تأکید کرد: برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی ویژه‌ی گرامیداشت سالروز تشکیل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید فضای روانی حاکم در جامعه را به آرامش خاطر برساند.

سه شنبه، ۰۴ تير ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، فتح‌اله حقیقی، استاندار زنجان، امروز(سه‌شنبه) در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با بیان اینکه توسعه قاچاق، اقتصاد، تولید و درآمد ملی را دچار آسیب جدی می‌کند تآکید کرد: برای حفاظت از منافع ملی باید یک مبارزه عالمانه داشت و این امر مهم در یک دستگاه خلاصه نمی‌شود و به همکاری تمامی دستگاه‌ها و مسؤولان نیازمند است.

حقیقی ضمن قدردانی از تلاش دستگاه‌های عضو کمیسیون استان و فرمانداران شهرستان‌ها تصریح کرد: همه مسؤولان باید بر اجرای دقیق برنامه‌ها نظارت کامل داشته باشند و هرگونه ناهماهنگی را جهت پیگیری جدی به دبیرخانه کمیسیون استان اطلاع دهند.

استاندار خاطرنشان کرد: امروز استکبار جهانی ساختار جمهوری اسلامی و باورهای مردم را هدف گرفته و چنانچه این باورها آسیب ببیند ساختار نظام نیز دچار آسیب می‌شود.

وی بیان اینکه به‌توجهی به  نیازهای مردم، نارضایتی را بهمراه خواهد داشت،  توجه بیش از پیش اعضای کمیسیون و شورای تأمین استان و شهرستان‌های تابعه را به حوزه کالاهای اساسی بویژه گندم  خواستار شد و تأکید کرد: برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی ویژه‌ی گرامیداشت سالروز تشکیل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز  باید فضای روانی حاکم در جامعه را به آرامش خاطر برساند.

نوروزی، دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان نیز در این جلسه ضمن تقدیر از تلاش اعضای کمیسیون استان و دبیران کمیسیون‌های شهرستان‌ها با اشاره به سالروز صدور فرمان رهبر معظم انقلاب در خصوص تشکیل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خطاب به اعضای این کمیسیون و فرماندران خواستار بکارگیری ظرفیت تبلیغی خود برای آگاه‌سازی و تنویر افکار عمومی جامعه نسبت به فعل قاچاق و آثار سوء آن بر اقتصاد جامعه در آیین نکوداشت این روز شد.

نوروزی در خصوص برنامه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال 1398 که در قالب 8 راهبرد، 75 هدف، 31 اقدام اساسی و 148 برنامه اجرایی از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تدوین و ابلاغ شده است خاطرنشان کرد: به محض انجام اصلاحات نهایی مجدداً این برنامه به دستگاه‌های عضو کمیسیون ارسال خواهد شد.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با بیان احتمال قاچاق گندم بدلیل نرخ بالای ارز و افزایش قیمت گندم در کشورهای همسایه گفت: با تمهیدات پیش‌بینی شده در سطح استان و همکاری دستگاه‌های اجرایی، اعضای شورای تأمین استان و شهرستان‌ها شاهد کاهش قاچاق این کالای اساسی خواهیم بود و انتظار می‌رود دستگاه‌های نظارتی، پلیس آگاهی و اداره کل حمل و نقل جاده‌ای استان بر جابجایی محموله‌های گندم و خروج آن از استان نظارت کافی داشته باشند.

نوروزی ادامه داد: البته در این خصوص نقش صدا و سیمای مرکز استان در آموزش و ترویج کشاورزان و ترغیب آنان برای تحویل گندم تولیدی به مراکز جمع آوری دولتی اثرگذار خواهد بود و فرمانداران، بخشداران و دهیاران نیز باید در این زمینه اهتمام ویژه داشته باشند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20094