تثبیت قیمت موبایل در بازار

تثبیت قیمت موبایل در بازار

اقتصاد پنهان- قیمت موبایل در بازارهای مختلف طی هفته‌های اخیر در حالی با شرایط با ثبات رو به رو بوده که برخی از افزایش قیمت این کالا با اجرای کامل طرح رجیستری و عدم ثبت گوشیهای وارداتی مسافری خبر داده‌ بودند.

دوشنبه، ۱۷ تير ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، بر اساس اظهارات مقامات مختلف دولت از جمله وزیر کشور و همچنین مسئولان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، وعده اجرای کامل طرح رجیستری با استفاده از تبادل اطلاعات میان سامانه مسافری گمرک و دیتا بیس گذرنامه نیروی انتظامی از ابتدای سال جاری مطرح شده بود.
در نهایت با تکمیل فرایند اتصال دو سامانه مورد اشاره از ابتدای خرداد ماه سال جاری ثبت تجاری تلفن همراه وارداتی در سامانه مسافری گمرک متوقف شد.
قیمت موبایل در بازارهای مختلف طی هفته‌های اخیر در حالی با شرایط با ثبات رو به رو بوده که برخی ذینفعان در واردات مسافری تلفن همراه از افزایش قیمت این کالا با اجرای کامل طرح رجیستری و عدم ثبت گوشیهای وارداتی مسافری خبر داده‌ بودند.
از سوی دیگر با توجه به اعمال تحریم جدید آمریکا روی یک برند چینی پیش بینی‌ها حاکی از افزایش قیمت برندهای کره‌ای ناشی از کاهش عرضه گوشیهای کرده  در ایران بود که چنین موضوعی نیز در بازار تلفن همراه کشور رخ نداد و شرایط بازار با وجود قطع شدن تزریق گوشی مسافری همچنان با ثبات است.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20119