استاندار خراسان جنوبی: مرزهای غیررسمی اولویت مبارزه با قاچاق است

استاندار خراسان جنوبی: مرزهای غیررسمی اولویت مبارزه با قاچاق است

اقتصاد پنهان- استاندار خراسان جنوبی گفت: تلاش ما بر مدیریت و مقابله با قاچاق کالا و ارز بوده که در این راستا اولویت نخست مبارزه با قاچاق در مرزهای غیررسمی است و می‌طلبد مرزبانی اشراف کامل داشته باشد.

شنبه، ۲۲ تير ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، «محمدصادق معتمدیان» در جلسه کمیسیون  برنامه ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با بیان اینکه اولویت اصلی ما در مبارزه با قاچاق در مرزهای غیررسمی است، گفت: نیروهای نظامی و انتظامی در مرزهای غیررسمی اشراف کامل داشته باشند تا کالای قاچاق وارد کشور نشود.

استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر کنترل بیشتر مبادی رسمی ورود کالا به کشور، اظهارداشت: گمرک و مرزبانی باید آگاهی کامل را از شیوه‌های جدیدی که قاچاقچیان برای ورود کالا از مرزهای رسمی اعمال می‌کنند را داشته باشند تا کالای قاچاق به هیچ وجه وارد نشود.

معتمدیان با بیان اینکه مبارزه با خروج کالاهای اساسی از کشور باید به صورت جدی صورت گیرد، افزود: کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در راستای توسعه آموزش های تخصصی و کاربردی افراد دست‌اندرکار مبارزه با قاچاق کالا به خصوص آشنایی با قوانین مبارزه با قاچاق کالا و ارز کلاس هایی را برگزار کند.

معتمدیان در خصوص پروژه پلاک‌گذاری شترها در استان در راستای عدم ورود دام غیرمجاز و قاچاق به کشور، گفت: جهاد کشاورزی طی یک بازه زمانی مشخص، تمامی شترهای استان را با اولویت شترهای شهرستان نهبندان پلاک‌گذاری کند.

وی اظهارداشت: جهادکشاورزی برنامه پلاک‌گذاری شترها را هر چه زودتر پیگیری و به سرانجام برساند و بعد از آن، نیروی انتظامی می تواند شترهای بدون پلاک را به عنوان دام قاچاق، طبق قانون عمل کند.

محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: توسعه ی آموزش های تخصصی باید در دستور کار قرار گیرد و در ترویج کالای ایرانی و تقبیح کالای قاچاق، باور عمومی ایجاد شود.

معتمدیان خاطرنشان کرد: صدا و سیما، اصناف و تشکل‌ها باید در فرهنگ ‌سازی تلاش کنند و کالای خارجی که مشابه داخلی دارد، نباید تبلیغ شود.

در پایان جلسه از خدمات حسنی‌مقدم دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تقدیر و دبیری نیا، مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری به عنوان دبیر جدید کمیسیون معرفی شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20127