امحای ۴۰ هزار قلم کالای قاچاق در بیرجند/تأمین امنیت سلامت مردم، اولویت اصلی مبارزه با قاچاق کالا و ارز

امحای ۴۰ هزار قلم کالای قاچاق در بیرجند/تأمین امنیت سلامت مردم، اولویت اصلی مبارزه با قاچاق کالا و ارز

اقتصاد پنهان- ۴۰ هزار قلم کالای مکشوفه قاچاق شامل انواع پوشاک دست دوم، کفش، فرآورده‌های دخانی، کالای آرایشی و بهداشتی، پان و ناس به ارزش دو میلیارد و ششصد میلیون ریال در بیرجند امحاء شد.

يکشنبه، ۳۰ تير ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، در راستای اجرای برنامه‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز سال 98 در استان و در اولین مرحله از امحاء کالای قاچاق غیرقابل مصرف، 40 هزار قلم کالای مکشوفه قاچاق شامل انواع پوشاک دست دوم، کفش، فرآورده‌های دخانی، کالای آرایشی و بهداشتی، پان و ناس به ارزش بیش از دو میلیارد و ششصد میلیون ریال در بیرجند امحاء شد.

در حاشیه این مراسم که با حضور جمعی از مسؤولین و اعضاء کمیسیون استان برگزار شد، محمدرضا دبیری، دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با بیان اینکه مواد 55 و 56 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و آیین‌نامه اجرایی آن، سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی را  مسؤول امحاء کالای قاچاق در استان قرار داده است گفت: مصرف کالاهای قاچاق حوزه سلامت‌محور نظیر کالاهای آرایشی و بهداشتی علاوه بر اینکه تبعات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را به دنبال دارد مستقیما با سلامت مردم  در ارتباط است لذا می‌بایست به طور جد مورد توجه قرار گیرند.

وی با بیان اینکه امحاء اینگونه از کالاها که فاقد مجوزهای لازم هستند و از مسیرهای غیرقانونی و در شرایط نامساعد انباشت و نگهداری شده‌اند افزود: تامین امنیت سلامت مردم یکی از اولویت‌های اصلی مبارزه باقاچاق کالا و ارز در استان است.

همچنین در این مراسم رئیس جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان، ارزش این کالاها را بیش از 260 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: این کالاها شامل انواع پوشاک دست دوم ، کفش ، مواد دخانی ، کالاهی آرایشی ، پان و ناس است.

شیخ زاده با اشاره به کشف یک میلیارد و 300 میلیون تومان کالای قاچاق از آغاز امسال در خراسان جنوبی افزود: این مقدار کشفیات در مقایسه با مدت مشابه پارسال 5برابر افزایش یافته است.

وی گفت: از آغاز امسال 228 پرونده قاچاق کالا در خراسان جنوبی تشکیل شده است.

جانشین فرماندهی انتظامی استان نیز گفت: بنا به دستور رهبر معظم انقلاب از سال قبل تشدید مبارزه با قاچاق کالا در برنامه کاری نیروی انتظامی قرار گرفته است به طوری که از پارسال قرارگاه فرماندهی مبارزه با قاچاق کالا در مراکز انتظامی استان و شهرستان ها نیز راه اندازی شده است.

سرهنگ دادگر همچنین علت افزایش کشفیات قاچاق کالا در استان را مبارزه جدی با این معضل دانست و افزود: مبارزه با قاچاق کالا از اولویت‌های نیروی انتظامی استان است.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20143