معاون پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد:

راه اندازی سامانه‌های مبارزه با قاچاق کالا تا پایان امسال

راه اندازی سامانه‌های مبارزه با قاچاق کالا تا پایان امسال

اقتصاد پنهان- معاون پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از راه اندازی و فعال شدن یک سامانه به روز و لحظه‌ای در راستای پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا تا پایان امسال در کشور خبر داد.

سه شنبه، ۰۸ مرداد ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، عبدالله هندیانی عصر امروز (سه شنبه) در جلسه کمیسیون  برنامه‌ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز چهارمحال و بختیاری گفت: در این سامانه تمام دستگاه‌های عضو باید براساس صراحت قانونی و سامانه‌هایی که برای آنها به منظور بسترسازی و زیرساخت مبارزه با قاچاق کالا و ارز فراهم و طراحی شده را به یکدیگر متصل کنند.
وی گفت: با متصل شدن همه سامانه‌ها در سطح کشور یک سیستم به روز و لحظه‌ای خواهیم داشت تا از ورود قاچاق کالا در کشور جلوگیری شود.
وی، به راه اندازی گلوگاه های ایست و بازرسی در مناطقی که بیشترین قاچاق در این مسیرها و محورها در حال انجام است، تاکید و افزود: باید همزمان با راه اندازی این گلوگاه ها، سامانه و زیرساخت های لازم که قابلیت تطبیق دادن پلاک خودرو با اطلاعات راهور و همچنین امکان چک کردن بارنامه را از سوی گمرک و محل صدور بارنامه داشته باشد، تا به خوبی بتوان در بحث قاچاق کالا و ارز فعالیت انجام داد.
به گفته وی، در استان چهارمحال وبختیاری در جاده لردگان و بروجن به عنوان محور ترانزیتی و کریدور ارتباطی شمال به جنوب کشور به منظور پیشگیری از قاچاق کالا سیستم بارنامه برخط هوشمند فعال شده و تا پایان سال 2 سیستم بارنامه برخط دیگر در این محور فعال خواهد شد.
هندیانی به تغییر رویکرد در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز تاکید کرد و افزود: اجرای اقدامات پیشگیرانه  با مردمی کردن امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز کمک بزرگی به این حوزه خواهد شد.
وی اظهار داشت: در استان چهارمحال وبختیاری که زمانی در بن بست قرار داشت و با ایجاد راه های ارتباطی هم اکنون به عنوان کریدور ارتباطی جنوب به شمال کشور معروف است باید به گونه ای عمل شود که این محور ارتباطی معضلی برای این استان نباشد.
معاون پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: با راه اندازی یک سامانه و پنجره واحد بین دستگاه های متولی می توان از قاچاق کالا و ارز  و عدم بازگشت ارز و رفع تعهد ارزی جلوگیری کرد.
به گفته وی، در زمان حاضر که نظام جمهوری اسلامی در بدترین شرایط اقتصادی و در جنگ مالی قرار گرفته است، به گونه ای که هیچ وقت حتی دوران دفاع مقدس شرایط اقتصادی کشور به این سختی نبود باید با همدلی و همراهی این مشکلات را رفع کرد.
وی در ادامه به بحث تبلغات هوشمندانه در امر مبارزه با کالا و ارز تاکید کرد و گفت: در بحث تبلیغاتی براساس فرمایشات مقام معظم رهبری در فرمان تاسیس این ستاد باید تبلیغات هوشمندانه با 3 ویژگی همه جانبه، شفاف و قابل فهم برای همه صورت گیرد.
وی گفت: باید ارائه آمار و اطلاعات و تبلیغات به گونه ای باشد که خروجی آن آگاه‌سازی و بالابردن سطح سواد مردم باشد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20173