چالشی‌ترین اثر در حوزه اقتصادی بحث قاچاق کالا است

چالشی‌ترین اثر در حوزه اقتصادی بحث قاچاق کالا است

اقتصاد پنهان- جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان سرایان با حضور محمدرضا دبیری مدیرکل امنیتی و انتظامی و دبیر کمیسیون استان در محل سالن جلسات فرمانداری سرایان برگزار شد.

دوشنبه، ۱۴ مرداد ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، محمدرضا دبیری،  در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان سرایان، با اشاره به نامگذاری چند سال اخیر با موضوعات اقتصادی گفت: چالشی‌ترین اثر در حوزه اقتصادی بحث قاچاق کالا است و اگر دغدغه‌ای در بحث اشتغال و توسعه داریم باید اقدامات خود در بحث مقابله با قاچاق را مسؤولانه توسعه و تسری دهیم.

وی به تلاش دشمنان در ایجاد جنگ اقتصادی و اعمال تحریم‌ها اشاره کرد و افزود: امروزه در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم که در این جنگ اقتصادی نابرابر نظام سلطه با استفاده از ظرفیت‌های متحدین خود در تلاش برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است اما با توجه به صحبت‌های مقام معظم رهبری امروزه نگاه به درون نسبت به گذشته بیشتر شده که امیدواریم بتوانیم با همین نگاه ظرفیت‌های داخلی را به فعلیت درآوریم .

وی بر تعامل سازنده تمامی دستگاه‎ها در مقابله با قاچاق کالا تأکید کرد و گفت: اقدامات مقابله‌ای با قاچاق در سایه‌ عزم ملی و منطقه‌ای و تعامل سازنده بین دستگاه‌ها بوجود می آید و اگر بخواهیم در این خصوص توفیقی بدست آوریم باید همه ظرفیت‌ها در کنار هم قرار گرفته و از جزیره‌ای عمل کردن بپرهیزیم.

دبیرکمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان جنوبی ضمن تأکید بر مقابله با قاچاق سازمان‌یافته بیان کرد: با توجه به اینکه اثربخشی برخورد با قاچاق سازمان‌یافته زیاد است، لذا باید به سمت مقابله با قاچاق سازمان‌یافته و ساختار‌یافته حرکت کنیم و با افزایش هزینه قاچاقچی‌، قاچاق کالا را کاهش دهیم.

ابراهیم رسولی مقدم فرماندار سرایان هم در این جلسه با بیان اینکه این شهرستان در کریدور مسیر اصلی غرب و شرق استان قرار دارد، افزود: کشفیات سوخت قاچاق در این شهرستان  افزایش داشته است.

فرماندار سرایان با تأکید بر ضروری بودن ثبت کالا در سامانه جامع انبارها، ادامه داد: بر اساس طرح سامانه جامع انبارها همه اشخاص حقیقی و حقوقی که کالا خرید و فروش و انبار می‌کنند باید نشانی و مشخصات دقیق انبارهای خود را در سامانه جامع انبار و مراکز نگهداری کالا ثبت کنند.

وی تاکید کرد: اتاق اصناف و اداره صنعت، معدن و تجارت موظف هستند در زمینه آموزش ضوابط و قوانین و همچنین اطلاع‌رسانی کافی به اصناف اقدام نمایند تا این قشر عزیز بواسطه‌ی عدم آگاهی متضرر نشوند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20176