نگهداری از خودروهای لوکس در اموال تملیکی/ فرآورده‌های نفتی در صدر کشفیات تعزیرات

نگهداری از خودروهای لوکس در اموال تملیکی/ فرآورده‌های نفتی در صدر کشفیات تعزیرات

اقتصاد پنهان- مدیرکل دفتر مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی گفت: خودروهای لوکس به دلیل برخی از مشکلات در انبار تملیکی نگهداری می‌شوند.

سه شنبه، ۱۵ مرداد ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، سید عبدالمجید اجتهادی مدیر کل دفتر مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی اظهار کرد: ورودی پرونده‌های مربوط به کشفیات به تعزیرات 28 درصد افزایش پیدا کرده است و رسیدگی به این پرونده‌ها نیز 26 درصد رشد داشته است.

او افزود: بررسی 47 درصد پرونده‌های ما با ارزش بیش از یک میلیارد ریال افزایش پیدا کرده و در بحث وصولی اجرای احکام در پرونده‌ها 96 درصد افزایش داشتیم.

مدیرکل دفتر مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی گفت: خودرو‌های لوکس در انبار اموال تملیکی در حال نگهداری هستند.

اجتهادی تصریح کرد: ابتدا بحث امحاء خودرو‌ها مطرح بود و در نهایت تصمیم به باز صادرات این خودرو‌ها گرفته شد، اما به دلیل وجود برخی از مشکلات اکنون در انبار اموال تملیکی نگهداری می‌شوند.

وی افزود: در بحث کشف قاچاق خروجی، فرآورده‌های نفتی در صدر پرونده‌ها قرار دارند و در پرونده کالا‌های ورودی نیز بیشترین کشفیات مربوط به منسوجات و پوشاک می‌شود.

مدیرکل دفتر مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی گفت: درخصوص ارز دیجیتال نیز پرونده‌های متعددی وارد شعب شده است.

اجتهادی تصریح کرد: دستگاه‌های ماینر به صورت قاچاق وارد کشور شده‌اند و پرونده‌های آن‌ها در حال رسیدگی است.

وی اظهار داشت: بخشی از تلفن‌هایی که توسط دادستانی ضبط شده اند، قاچاق بودند و بخشی نیز به دلیل گرانفروشی کشف و ضبط شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20183