خطیب جمعه تهران:

ارز حاصل از صادرات بعضاً به کشور برنمی‌گردد و دستمایه قاچاق می‌شود

ارز حاصل از صادرات بعضاً به کشور برنمی‌گردد و دستمایه قاچاق می‌شود

اقتصاد پنهان- امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه برای رونق تولید، باید قیمت فعلی ارز را با نظر کارشناسان کاهش داد، گفت: ارز حاصل از صادرات بعضاً به کشور برنمی‌گردد و گاهی دستمایه قاچاق می‌شود.

شنبه، ۲۶ مرداد ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در نماز جمعه عبادی ـ سیاسی این هفته تهران اظهار داشت: خداوند می فرمایند باید انصاف داشته باشیم.

وی افزود: چطور مخلوق حیا نمی کند در محضر خالق خود دست از پا خطا کند؟ چطور انسان جرأت می‌کند در برابر کسی که رگ حیات ما به دست اوست و همه شئون زندگی ما تحت اراده اوست، گناه کند؟ و چگونه رویمان می شود که سر سفره او نشسته ایم و نفسمان نعمت اوست، «ولی‌نعمت» خود را فراموش کنیم؟

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: القائات شیطان باعث می‌شود انسان خطا و لغزش کند، وقتی که انسان می‌خواهد کاری کند خدا آن را هم می داند لذا باید خدا را بر خود حاضر و ناظر ببینیم و الهی زندگی کنیم.

وی تصریح کرد: با خدا دوست و رفیق شویم؛ خدا رفیق ما و همراه ما است. ما نباید بدی را با بدی جواب دهیم و در یک جمله برای خدا خوب باشیم.

صدیقی همچنین عنوان کرد: در ماه ذیحجه بیش از 25 باب رحمت به روی مومنین باز و سفره های الهی برای پذیرایی دلهای مشتاق از جانب خدا گسترده شده است؛ همه مناسبت ها به ویژه عیدالله اکبر در آسمان ها مشهور تر است، لذا باید به امام ولی عصر عجل الله حسرت بخوریم که چرا ما از شنیدن خطبه‌های امام زمان محروم هستیم.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به فضائل عید غدیر عنوان کرد: اینها صحبت‌هایی است که واسطه فیض دارد و مربوط به عالم ملک و زمامداری و حکومت به واسطه فیض و الگوی در دسترس مردم بودن است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه تمام شادی‌ها در روز عید غدیر باید بروز کند، بیان کرد: این شادی به عنوان و شادیِ شکر آن است لذا یکی از وظایف ما در روز عید غدیر این است که خودمان را آراسته کنیم و بر اساس روایات، پاکیزه ترین لباس را در این روز به تن کرده و انتظار آمدن امام زمان را داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران با اشاره به صنعت دفاعی کشور، گفت: این از معجزات انقلاب و حاکمیت ولی فقیه است که امروز شاهد آن هستیم و دنیا تحت تاثیر آن است.

صدیقی بیان کرد: ما در بخش‌های مختلف دفاعی حرکت جهشی به سوی قله داریم و مسیرهای طولانی را یک شبه پیموده‌ایم. آنچه که شما در زدن پهپاد رادارگریز پیچیده دارای قیمت گزاف آمریکایی دیدید، این موشک تازه موشک های درجه دوم، سوم ما بود که می‌شد آن را با اس 300 روسی هم زد اما این موشکِ نظام اسلامی و بومی بود.

وی با اشاره به مسائل اقتصادی کشور اظهار داشت: امسال، سال رونق اقتصاد و تولید نامگذاری شده است اما زیر ساخت های آن باید تامین بشود. یکی از آنها احترام به پول ملی و بالابردن ارزش پول ملی است. با این قیمت ارز، صادرات انجام می‌شود ولی ارزش افزوده ندارد و صادرات مفید برای کشور نیست. برای رونق تولید باید این قیمت را با نظر کارشناسان کاهش داد. ارز حاصل از صادرات بعضا به کشور بر نمی‌گردد و بعضا دست‌مایه قاچاق می‌شود اما مبارزه با قاچاق و فساد با شمشیر حقی که رئیس قوه قضاییه برداشته باید حل شود و مسئله مالیات و بروکراسی اداری باید جهادگرانه سامان یابد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20199