کشف ۳۱۹ میلیارد ریال کالای قاچاق در استان مرکزی/۴۱۲ نفر قاچاقچی کالا دستگیر شدند

کشف ۳۱۹ میلیارد ریال کالای قاچاق در استان مرکزی/۴۱۲ نفر قاچاقچی کالا دستگیر شدند

اقتصاد پنهان- فرمانده انتظامی استان با اشاره به افزایش ۶ درصدی کشفیات کالای قاچاق در ۵ ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل گفت: در این بازه زمانی ۳۱۹ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در عملیات های پلیس استان کشف شد.

دوشنبه، ۰۴ شهريور ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، حسن مفخمی شهرستانی در گفت و گو با خبرنگاران گفت: قاچاق پدیده‌ای چندوجهی است که آثار مخرب امنیتی و اجتماعی آن به‌هیچ‌عنوان قابل چشم پوشی نیست و پلیس استان نیز بر اساس شرح وظایف قانونی، برنامه‌ریزی مدون و هدفمندی را در مبارزه با قاچاق کالا طرح‌ریزی و اجرایی کرده است.

وی با بیان کشف 319میلیارد و 79 میلیون ریال انواع کالای قاچاق در عملیات پلیس در 5 ‌ماهه نخست سال جاری گفت: این میزان کشفیات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در حدود 6 درصد افزایش داشته است.

این مقام ارشد انتظامی در استان مرکزی با تأکید بر تشدید طرح‌های مبارزه با قاچاق کالا در این استان افزود: در این عملیات تعداد 412 نفر قاچاقچی کالا دستگیر و تعداد 256 دستگاه وسیله نقلیه از آنان توقیف شد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی در ادامه تصریح کرد:‌ عملیات های پلیس در دستگیری قاچاقچیان کالا در این بازه زمانی منجر به تشکیل 510 پرونده شده است که در 26 مورد از پرونده‌های تشکیل‌شده از ابتدای سال تا کنون، ارزش ریالی محموله‌های کشف‌شده بیش از یک میلیارد ریال و در 20 پرونده نیز ارزش این کالاها بیش از یک صد میلیون ریال بوده است.

سرهنگ مفخمی شهرستانی در ادامه بر مشارکت آحاد جامعه در تأثیرپذیری اقدامات مقابله‌ای در برخورد با قاچاق کالا تاکید کرد و گفت: مقابله جدی با جرایم اقتصادی به‌ویژه قاچاق کالا و ارز، ضرورت همکاری و هماهنگی تنگاتنگ شهروندان با نهادهای مقابله‌کننده را می‌طلبد که این امر تنها با بسیج جامعه از طریق آموزش عمومی و ارتقاء سطح آگاهی مردم و نهادینه شدن فرهنگ حمایت از کالای ایرانی محقق می‌شود.

این مقام ارشد انتظامی خاطر نشان کرد: با توجه به ماهیت پیچیده و فنی و پنهانی بودن ارتکاب بسیاری از جرایم، با ترویج فرهنگ گزارش دهی جرایم به ویژه در حوزه اقتصاد و قاچاق توسط شهروندان، می‌توان نسبت به حاکمیت فرهنگ مسئولیت‌پذیری و پاسخ‌گویی در جامعه بیش‌ازپیش امیدوار بود که این مهم در راهبردهای ناجا با کیفی سازی خطوط تلفن 110 و اجرای طرح تجمیع 110 در استان به خوبی اجرایی شده و تقویت شاخصه‌های آن دنبال می‌شود.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20217