رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز:

آگاهی عمومی وقوع جرم را کم می‌کند

آگاهی عمومی وقوع جرم را کم می‌کند

اقتصاد پنهان- رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، درباره پرداختن به موضوعاتی، چون پولشویی، قاچاق و دیگر جرائم اقتصادی در سریال بوی باران، گفت: افزایش آگاهی عمومی می‌تواند میزان وقوع جرم و همچنین کلاهبرداری و سوء استفاده‌های اقتصادی را کم کند.

سه شنبه، ۱۲ شهريور ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، بوی باران، نام سریالی است که 65 شب از شبکه اول رسانه ملی پخش می‌شد. این سریال که بازخورد خوبی از سوی بینندگان پرشمارش داشت، به برخی مسائل اقتصادی و جرائم مربوط به این حوزه  می‌پرداخت. جرائمی، چون پولشویی، حساب اجاره‌ای، قاچاق و ... که پرداختن به این‌ها در یک سریال محبوب تلویزیونی می‌تواند بدیع و جالب باشد.

علی مویدی خرم آبادی، رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، درباره پرداختن به موضوعاتی، چون پولشویی، قاچاق و دیگر جرائم اقتصادی در سریال بوی باران، گفت: قطعا برای آگاه‌سازی اجتماعی در زمینه جرائم اقتصادی و قاچاق و غیره، نیازمند فیلم‌ها و سریال‌هایی از این دست هستیم، افزایش آگاهی عمومی می‌تواند میزان وقوع جرم و همچنین کلاهبرداری و سواستفاده‌های اقتصادی را کم کند.

مویدی ادامه داد: در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز به دنبال این هستیم که در این زمینه ورود کنیم تا مفاهیمی که مدنظر هستند را در قالب هنر و سریال به فضای جامعه تزریق کنیم.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20231