خیز تاجیکستان و قرقیزستان برای مبارزه با جرائم اقتصادی

خیز تاجیکستان و قرقیزستان برای مبارزه با جرائم اقتصادی

اقتصاد پنهان- سرویس مبارزه با جرائم اقتصادی قرقیزستان و آژانس نظارت بر امور مالی و مبارزه با فساد تاجیکستان با اجرای برنامه اقدامات مشترک در این زمینه موافقت کردند.

سه شنبه، ۱۲ شهريور ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، سرویس مبارزه با جرائم اقتصادی قرقیزستان و آژانس نظارت بر امور مالی و مبارزه با فساد تاجیکستان با اجرای برنامه اقدامات مشترک در این زمینه موافقت کردند.

موافقت با این برنامه در چارچوب توافقنامه دوجانبه مبارزه با جرائم اقتصادی صورت گرفت.

برنامه اقدامات مشترک در قالب بیستمین دوره نشست شورای هماهنگی نهادهای فعال در زمینه مالیات در حوزه سازمان همسود امضا شد و حالا نهادهای دولتی 2 کشور آماده اجرای این توافقات هستند.

قرار است تعاملات بین نهادهای فعال در زمینه مبارزه با جرائم اقتصادی تاجیکستان و قرقیزستان افزایش یافته و تلاش برای کاهش خسارات این پدیده برای بودجه 2 کشور انجام شود.

«باقر تایراف» رئیس سرویس مبارزه با جرائم اقتصادی قرقیزستان با اشاره به توسعه روابط تجاری «بیشکک» و «دوشنبه» اظهار داشت: مجرمین اقتصادی مرز نمی‌شناسند و در سال‌های اخیر نقش آنان به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

«سلیمان سلطانزاده» رئیس آژانس نظارت در زمینه مالی و مبارزه با فساد تاجیکستان برای همکاری تنگاتنگ ابزار آمادگی کرده و گفت: باید تعاملات در بخش مبارزه با جرائم اقتصادی و تبادل تجربه در بخش مبارزه با گروه‌های مجرمین مرزی تقویت شود.

علاوه بر این مقامات دولتی مسائل همکاری در مناطق مرزی، مبارزه با فساد، قاچاق کالاها و غیره را مورد بحث قرار دادند.

در نتیجه این نشست طرفین امیدوار شدند که برنامه اقدامات مشترک کمک برای مقابله با جرائم مربوط به قاچاق کالاها در مرزهای قرقیزستان و تاجیکستان مفید باشد.

انتظار می‌رود قرقیزستان و تاجیکستان نقش گروه‌های مجرمین فعال در مناطق مرزی و مشغول به قاچاق کالاهای مختلف در درگیری‌های اخیر را درک کرده و تصمیم برخور جدی با آنان را بگیرند.

به گفته کارشناسان دلیل درگیری‌های اصلی در مرزهای مشترک 2 کشور کار مجرمین است و عادی سازی وضعیت و علامت‌گذاری مرزها در چارچوب منافع آنان نمی‌باشد زیرا منبع درآمد مجرمین قطع خواهد شد.

منبع:خبرگزاری فارس

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20232