نقش آذربایجان غربی در مبارزه با قاچاق و کاهش مشکلات کشور بسیار برجسته است

نقش آذربایجان غربی در مبارزه با قاچاق و کاهش مشکلات کشور بسیار برجسته است

اقتصاد پنهان- رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه نقش آذربایجان غربی در مبارزه با قاچاق و کاهش مشکلات کشور بسیار برجسته است، افزود: اگر اقدامات مؤثر استان آذربایجان غربی در مقابله با انواع تهدیدات و مبارزه با قاچاق کالا و ارز نبود امروز کشور درگیر مشکلات بسیاری از این قِبَل بود.

چهارشنبه، ۱۳ شهريور ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، علی مویدی خرم‌آبادی در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان که امروز در محل استانداری برگزار شد نقش آذربایجان غربی در مبارزه با قاچاق و کاهش مشکلات کشور را بسیار برجسته دانست و افزود: اگر اقدامات مؤثر استان آذربایجان غربی در مقابله با انواع تهدیدات و مبارزه با قاچاق کالا و ارز نبود امروز کشور درگیر مشکلات بسیاری از این قِبَل بود.

وی با بیان اینکه آذربایجان غربی پیشانی نظام و در خط مقدم مقابله با همه معاندین انقلاب اسلامی است، افزود: جایگاه آذربایجان غربی یک جایگاه خاص است و این استان در خط مقدم برخورد با تمام تهدیدها و جرائم امنیتی است که اساس نظام را هدف قرار داده است.

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار کرد: تلاش استان آذربایجان غربی با تدابیر استاندار محترم که فردی تلاشگر، متواضع، متدین و پاک‌دست است در عرصه مبارزه با قاچاق کالا و ارز ستودنی است و ما قدردان این تلاش‌ها هستیم.

مویدی در ادامه بر ضرورت استفاده از تمام ظرفیت‌های قانونی در جهت مقابله موثر با قاچاق کالا و ارز تأکید کرد و گفت: ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با استفاده از توان مجامع علمی و دانشگاهی، راهکارهای جلوگیری از بروز پدیده شوم قاچاق در کشور را شناسایی کرده و نتیجه این مطالعات را در اختیار تمامی دستگاه های ذیربط قرار داده است؛ ما به اندازه کافی قانون، بخشنامه و دستورالعمل در کشور داریم که استفاده حداکثری این ظرفیت‌های قانونی می‌تواند بطور چشمگیری زمینه بروز جرائم و قاچاق در کشور را کاهش دهد.

وی همچنین به بازدید خود از مرز بازرگان نیز اشاره کرد و گفت: گمرک بازرگان توانایی تبدیل شدن به مدرن‌ترین گمرک کشور را دارد ولی متأسفانه آن طور که باید و شاید زیرساخت‌های آن آماده نشده که ضرورت دارد با کمک تمامی دستگاه‌های ذیربط در کوتاه‌ترین زمان ممکن مشکلات این مرز مهم کشور رفع شود.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20242