۲۸۰ میلیارد تومان لوازم خانگی قاچاق در تهران کشف شد

۲۸۰ میلیارد تومان لوازم خانگی قاچاق در تهران کشف شد

اقتصاد پنهان- رییس پلیس تهران بزرگ اعلام کرد: ۹۵ کامیون کالای قاچاق لوازم خانگی به ارزش ۲۸۰ میلیارد تومان طی ۱۰ روز گذشته در تهران کشف شد.

شنبه، ۲۳ شهريور ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، سردار حسین رحیمی روز شنبه در جمع خبرنگاران گفت:‌ در 10 روز گذشته در دو عملیات جداگانه توسط پلیس امنیت اقتصادی 95 کامیون لوازم خانگی کشف شد.

وی افزود: در این عملیات ٢ نفر از واردکنندگان عمده کالای قاچاق که از طریق حواله‌های جعلی، استفاده مجدد از مدارک گمرک، کم‌اظهاری و شگرد دو کارتونی برای وارد کالاها استفاده می‌کردند شناسایی شدند.

رییس پلیس تهران بزرگ با اشاره به عملیات کشف قاچاق بیش از 70 دستگاه کامیون لوازم خانگی اظهار داشت: در این عملیات 70 نفر از مالکان کالاهای قاچاق دستگیر شدند و 20 هزار عنوان کالای خارجی ضبط شد.

وی گفت: ارزش تقریبی این کالاها 250 میلیارد تومان است.

رحیمی همچنین با اشاره به کشفیات کالای قاچاق در جنوب تهران گفت: در عملیات دیگری 25 کامیون در منطقه شورآباد توقیف، 5 نفر دستگیر و محموله‌ای از کالاهای مختلف به ارزش 30 میلیارد تومان ضبط شد.

وی تاکید کرد: این کالاها به اداره جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی تحویل داده می‌شود تا نسبت به وضعیت آن‌ها رسیدگی شود.

رییس پلیس تهران بزرگ خاطر نشان کرد: برای کنترل بازار اقتصادی بیش از 10 پرونده بزرگ در حال بررسی است و ماموریت های مختلفی در زمینه کالای قاچاق در حال انجام است.

وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در نامگذاری امسال گفت: از ابتدای سال کشفیات کالای قاچاق با جدیت پیگیری می‌شود.

رحیمی افزود: کالای قاچاق لطمه بزرگی به اقتصاد کشور می‌زند که باید کنترل شود.

وی به عملکرد ٦ ماهه پلیس اقتصادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته اشاره کرد و گفت: عملکرد این پلیس 128 درصد رشد یافته است.

رییس پلیس تهران بزرگ بیان کرد: پلیس امنیت اقتصادی با قوت بیشتری به دنبال رصد قاچاقچیان است چرا که مقصد بسیاری از قاچاقچیان کالاهای خانگی تهران و سپس توزیع آن به سایر استان‌هاست.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص وضعیت بازار ارز گفت: بازار به طور کامل در کنترل است و در خیابان‌های مختلف رصد اطلاعاتی و نامحسوس انجام می‌شود ضمن اینکه فضای مجازی نیز در حال بررسی است که در صورت مشاهده تخلف برخورد قانونی می‌شود.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20249