مدیرکل دفتر امور اقتصادی و بهبود فرآیندهای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد؛

افزایش کشف سیستمی قاچاق با استقرار پلیس اقتصادی در گمرک

افزایش کشف سیستمی قاچاق با استقرار پلیس اقتصادی در گمرک

اقتصاد پنهان- مدیرکل دفتر امور اقتصادی و بهبود فرآیندهای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز: استقرار پلیس امنیت اقتصادی ناجا در مبادی رسمی ورود و خروج کالا در بنادر آغاز شد.

شنبه، ۰۶ مهر ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، ابراهیم زارعی با اشاره به استقرار پلیس امنیت اقتصادی ناجا در بندر شهید رجایی هرمزگان از هفته گذشته گفت: در فاز اول این طرح، پلیس امنیت اقتصادی ناجا در 13 مرز دریایی، زمینی و هوایی استقرار می‌یابد که بنادر بوشهر، گناوه و دیلم از جمله این بنادر است.
وی ادامه داد: طی یک سال آینده و در اجرای فاز دوم این طرح پلیس امنیت اقتصادی در حدود 157 تا 160 گمرک، بندر و پایانه مرزی مستقر می‌شود.
مدیرکل دفتر امور اقتصادی و بهبود فرآیندهای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور تصریح کرد: استقرار فیزیکی ناجا برای کمک به کارگزاران گمرک و منطقه است تا بتوان کشف سیستمی قاچاق را در مبادی رسمی افزایش داد و از بار قاچاق کالا کاهش داد.
وی تاکید کرد: فعالان تجاری و کارگزاران گمرک دغدغه‌ای نداشته باشند که قرار است علاوه بر کنترل‌های بندری و گمرکی کنترل‌های ناجا هم در فرآیند صادرات و واردات دخیل باشد، زیرا کشف کالا از طریق سیستمی انجام می‌شود و بازرسی فیزیکی نیست.
زارعی گفت: با اجرای این طرح کسانی که به صورت قانونمند تشریفات گمرکی را انجام می‌دهند احساس رضایت خواهند کرد و راه برای متخلفان بسته خواهد شد.
مدیرکل دفتر حقوقی گمرک جمهوری اسلامی ایران نیز گفت: با برنامه‌ریزی‌های دقیقی که در این حوزه انجام شده، با همکاری همه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، نیروی انتظامی، گمرک، سازمان بنادر و وزارت اقتصاد و دارایی به دنبال این هستیم که در این شرایط حساس در حوزه تجارت کنترل‌های نامحسوس دنبال شوند.
ابراهیم نقدی، یکی از مزایای این طرح را سالم سازی تجارت دانست و افزود: در اجرای این طرح پلیس ناجا به‌صورت سه شیفت در همه بنادر کشور مستقر خواهد شد که در بندر بوشهر تعداد این افراد بین 8 تا 10 نفر خواهند بود.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20293