معاون استاندار سمنان:

شهادت در راه مبارزه با قاچاق، نشانه اهمیت مقابله با این پدیده شوم است

شهادت در راه مبارزه با قاچاق، نشانه اهمیت مقابله با این پدیده شوم است

اقتصاد پنهان- جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سمنان به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و با حضور اعضا در محل استانداری سمنان برگزار شد.

يکشنبه، ۱۴ مهر ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، خجسته‌پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و جانشین رئیس کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی و گرامی‌داشت  یاد و خاطره شهدای امنیت خاصه شهدای راه مبارزه با قاچاق کالا بیان داشت: از جان‌گذشتگی و شهادت در عرصه مبارزه با قاچاق، نشان دهنده اهمیت مبارزه با این پدیده شوم است و این امر می‌طلبد که ما در هر جایگاهی که هستیم، تلاش کنیم تا میزان خسارت‌های ناشی از قاچاق را به حداقل برسانیم.

خجسته‌پور با بیان اینکه یکی از مهمترین کارها در راستای تحقق شعار سال، مبارزه با قاچاق کالا است، خاطر نشان کرد: هر قدر بتوانیم در مبارزه با این پدیده شوم موفق‌تر عمل کنیم قطعا به تولید و رونق آن کمک کرده‌ایم. 

وی یکی از بهترین راه‌های مقابله با پدیده شوم قاچاق را مبارزه نرم‌افزاری با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین و تقویت سامانه‌های موجود عنوان کرد و گفت: توسعه سامانه‌ها و بروزرسانی آن‌ها می تواند مبارزه با قاچاق را تسهیل خواهد کرد.

جانشین رئیس کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اقدامات صورت پذیرفته در 6ماهه سال جاری را نشانه حساسیت و پای‌کار بودن دستگاه‌های استانی دانست و اظهار داشت: اعضا باید مقابله با قاچاق را هم بعنوان وظیفه اداری و هم بعنوان وظیفه‌ای شرعی و انسانی در نظر داشته باشند.

در ادامه اسلامی‌راد دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان به ارائه گزارش اقدامات شش ماهه سالجاری پرداخت و افزایش تعداد جلسات کمیسیون را در راستای هماهنگی بیشتر دستگاه‌های دخیل در امر مبارزه با این پدیده شوم دانست.

وی با اعلام افزایش 1300 درصدی پرونده‌های بالای پانصد میلیون تومان و رشد 204 درصدی پرونده‌های بالای یکصد میلیون تومان، از تمرکز بر مبارزه با قاچاق سازمان‌یافته خبر داد و اظهار داشت: میزان پرونده‌های محکومیت یافته با موضوع قاچاق در تعزیرات حکومتی استان 71 درصد و میزان جرایم وصولی نیز با افزایش 236 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته روبرو بوده است.

اسلامی‌راد همچنین با اشاره به افزایش تولیدات و اقدامات در حوزه فرهنگی و اطلاع رسانی، از پخش جمعاً 6500 دقیقه برنامه در حوزه مبارز با قاچاق در بخش‌های مختلف صدا و سیمای مرکز سمنان خبر داد و برگزیده شدن برنامه‌های صدا و سیما با محوریت مبارزه با قاچاق کالا و حمایت از کالای ایرانی در چهارمین جشنواره رادیو و تلوزیونی مراکز استان‌ها، تشکیل ستاد رسانه‌ای رونق تولید با حضور برنامه‌سازان و صنعت‌گران برتر استان، برگزاری مستمر کارگاه‌های آموزشی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های فرهنگی دستگاه‌های استانی را از مهم‌ترین اقدامات استان در راستای مقابله فرهنگی با پدیده مخرب قاچاق برشمرد.

در ادامه جلسه پس از ارائه گزارش فرماندار شهرستان میامی از اقدامات شش‌ماهه سال 98 و مقایسه با مدت مشابه سال قبل، موضوع اقدامات اجرایی دستورالعمل تکمیل و پایش اطلاعات انبارها مطرح و وضعیت واحدهای مصرف‌کننده فرآورده‌های نفتی مورد بررسی قرار گرفت که اعضا در خصوص آن نظرات خود را مطرح و بحث و گفت‌وگو کردند.

احصاء مشکلات سامانه‌های موجود از جمله سامانه جدید تجارت آسان و سامانه جامع انبارها و نگهداری کالا برای انعکاس به مراجع مربوطه و تقویت کمیته تکمیل و پایش اطلاعات انبارها در شهرستان‌ها از مهم‌تریم مصوبات این جلسه بود.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20326