استاندار یزد: برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز به همگرایی دستگاه‌های اجرایی نیازمندیم

استاندار یزد: برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز به همگرایی دستگاه‌های اجرایی نیازمندیم

اقتصاد پنهان- استاندار یزد در نشست کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گفت: در مبارزه با قاچاق بر هم‌‌افزایی دستگاه‌های اجرایی ‌تاکید داریم تا با همکاری و تبادل اطلاعات، خلاء‌های موجود را شناسایی و برطرف کنند.

چهارشنبه، ۱۷ مهر ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، طالبی، استاندار یزد در این نشست، با اشاره به پیگیری بحث جابجایی انبار نگهداری اموال مظنون به کالاهای قاچاق، گفت: با توجه به قول رییس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی در جهت تأمین اعتبار ساخت اولیه انبار در شهرک صنعتی، پیگیری‌های لازم باید صورت بگیرد.

طالبی همچنین بر بررسی و تعیین وضعیت پرونده‌های بلاتکلیف تأکید کرد.

استاندار یزد سپس با اشاره به افزایش حجم خروج فرآورده‌های نفتی قاچاق از مبداء استان، اظهار کرد: امیدواریم با طرح‌های اجرایی نیروی انتظامی فعالیت‌های پیشگیرانه در جهت کنترل این موضوع، محقق شود.

رئیس کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان عنوان کرد: در مبارزه با قاچاق بر هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی تاکید داریم تا با همکاری و تبادل اطلاعات خلاءهای موجود را شناسایی و برطرف کنند.

وی در ادامه سخنان خود به انعقاد تفاهم‌نامه بین ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیروی انتظامی و سازمان تعزیرات حکومتی و اداره کل گمرک اشاره و تصریح کرد: امیدوارم با تأمین اعتبار تعیین شده برای استان یزد امکانات فنی مورد نیاز برای استقرار پاسگاه شهید مدنی در محل جدید فراهم تا نمایندگان دستگاه‌های مرتبط نیز در آن استقرار یابند.

استاندار یزد در ادامه این نشست با اشاره به وجود کالاهای بلاتکلیف در انبار سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان، گفت: لازم است دادگستری و دادستانی نسبت به تعیین تکلیف این اموال اقدام نمایند.

طالبی، با اشاره به موضوع قاچاق آثار تاریخی در استان یزد گفت: متاسفانه تاکنون به صورت جدی با این معضل برخورد نشده و لازم است سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ‌استان ضمن آسیب شناسی، راهکارهای اجرایی مناسبی را ارائه کند تا با همکاری نیروی انتظامی و کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ شود.

استاندار یزد در پایان با اشاره به جدی شدن موضوع فعالیت واحدهای تولیدی هیدروکربن در استان، اهتمام در نظارت و بررسی استاندارد کالا در ارتباط با این واحدها را خواستار شد و عنوان کرد: مذاکرات لازم با مدیریت سازمان استاندارد استان در جهت رصد و پایش محصولات صادراتی به لحاظ کیفی انجام شده و هیچ ملاحظه و مماشاتی در این مسأله نباید وجود داشته باشد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20340