موضوع مبارزه با قاچاق کالا و ارز در قم با جدیت دنبال شود

موضوع مبارزه با قاچاق کالا و ارز در قم با جدیت دنبال شود

اقتصاد پنهان- استاندار قم گفت: موضوع مبارزه با قاچاق کالا و ارز امری نیست که فقط مربوط به نیروی انتظامی باشد، و همه عوامل در این خصوص سهم عمده و ویژه ای دارند، و مسئولان استان نیز باید حساسیت ویژه ای به این مساله داشته باشند.

يکشنبه، ۱۰ شهريور ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، بهرام سرمست شامگاه یکشنبه در پنجمین جلسه  کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت برمبارزه با قاچاق کالا و ارز در تالار امام جواد (ع) استانداری قم با بیان اینکه علل افزایش آمار کشفیات قاچاق کالا و ارز در استان‌ در سال جاری در مقایسه با سال قبل باید مشخص شود، اظهارداشت: باید ببینیم این افزایش کشفیات آیا ناشی از بالا رفتن آمار قاچاق کالا و ارز بوده و یا مبارزه  موثری را در این زمینه انجام داده ایم.

وی بیان داشت: ساز و کار نظام اقتصادی به گونه ای است که اگر افراد امکان کسب روزی حلال داشته باشند بیشتر به این سمت سوق پیدامی کنند.

وی گفت:‌در صورتی که مشکلات اقتصادی و معیشتی افزایش پیدا کند، افراد بدون داشتن هیچ گونه سوءنیتی تنها از روی اجبار و برای کسب درآمد به قاچاق روی می آورند، که البته هیچ دلیلی برای این مساله قابل توجیه نمی باشد.

استاندار قم همچنین سیاست کلی و خط مشی دولت و نیروی انتظامی را مبارزه با قاچاق کالا و ارز دانست و افزود: در این راه نباید برای کشف و توقیف یک محموله پنج یا10 میلیونی تومانی جان خانواده و یا افرادی با خطر مواجه شود.

وی تاکید کرد: در فرآیند مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید هم موضوع مبارزه و هم ملاحظه را در نظر داشته باشیم.

سرمست گفت: قاچاقچیان کالا و ارز وارث نا به سامانی هایی هستند که در عرصه های دیگر جامعه اتفاق افتاده و عوامل انتظامی باید با آن مبارزه کنند.

استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود موصوع قاچاق دارو را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: همان گونه که دانشگاه علوم پزشکی قم در این زمینه اقدام های خوبی را انجام می دهد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز باید حساسیت لازم را داشته باشد، تا سرعت بیشتر فعالیت ها را شاهد باشیم.

وی با تاکید بر اینکه برای کنترل عرضه داروباید همه جوانب را در نظر بگیریم، افزود: وقتی از طرف دانشکاه علوم پزشکی حرکتی آغاز شده باید به آن فرصت بدهیم تا آن را دنبال و تکمیل کند.

استاندار قم همچنین با اشاره به ضرورت نظارت بیشتر بر فعالیت داروخانه ها و مراکز بهداشتی درمانی استان بیان کرد: باید بر نحوه کار داروخانه های شبانه روزی قم نظارت بیشتری صورت گیرد و با بازدیدهای سر زده فعالیت مداوم آنها در طول شبانه روز مورد راستی آزمایی قرار گیرد.

بیش از 180 واحد داروخانه در قم وجود دارد که حدود 25 واحد آن به صورت شبانه روزی فعالیت می کنند.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20379