استاندار گیلان تأکید کرد؛

تسریع در رسیدگی به پرونده‌های قاچاق غذا و دارو در گیلان

تسریع در رسیدگی به پرونده‌های قاچاق غذا و دارو در گیلان

اقتصاد پنهان- استاندار گیلان در این نشست کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تاکید کرد: تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به قاچاق در حوزه غذا و دارو ضروری است.

دوشنبه، ۲۰ آبان ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان،  به نقل از صدا و سیما مرکز گیلان، استاندار گیلان قاچاق را عامل به مخاطره افتادن امنیت اقتصادی دانست و با تاکید بر ضرورت تشویق مردم به استفاده از کالای داخلی گفت: تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به قاچاق در حوزه غذا و دارو برای تسریع در روند بررسی پرونده ها ضروری است.

ارسلان زارع با تبریک هفته وحدت افزود: نامگذاری هفته وحدت اقدامی ارزشمند از سوی امام خمینی (ره) برای اتحاد و همدلی مسلمانان بود.

استاندار گیلان گفت: در شهرستان‌های رضوانشهر، تالش و آستارا اهل تسنن در کنار اهل تشیع با مسالمت زندگی می‌کنند و وحدت بین آنان الگویی برای مسلمانان ایران و جهان است.

ارسلان زارع با بیان اینکه امروز دشمنان اسلام با تمام قوا در برابر وحدت مسلمانان و امنیت ایران ایستاده اند افزود: دشمنان تلاش می کنند که به بهانه های مختلف ایران را ناآرام کنند که جنگ اقتصادی از مصادیق این سیاست ظالمانه است.
وی ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری با هدف پویاسازی و بهره گیری از توان داخلی را گامی برای تقویت خودباوری ملی دانست و بیان کرد: قاچاق پدیده ای شوم در اقتصاد است که خودکفایی داخلی را با مشکل مواجه می کند.
استاندار گیلان تصریح کرد: قاچاق کالا و ارز می تواند امنیت اقتصادی کشور را با به وجود آمدن مشاغل کاذب و به مخاطره افتادن فعالیت های مولد تحت تاثیر قرار دهد، از این رو رصد و پایش مستمر بازار برای مقابله با قاچاق کالا و ارز ضروری است.
ارسلان زارع تجهیز گمرکات انزلی و آستارا به سیستم های نوین کنترلی و کسب اطلاعات و اخبار دقیق در مورد نحوه فعالیت قاچاقچیان و استفاده از ظرفیت و توانمندی های مردمی را امری مهم دانست و اطلاع رسانی در خصوص عواقب قاچاق کالا و ارز و تشویق مردم برای استفاده از کالای داخلی را تلاشی برای جلوگیری از قاچاق کالا و ارز دانست.
وی با بیان اینکه خوشبختانه گیلان در کاهش میزان قاچاق کالا و ارز امسال در مقایسه با سال گذشته موفق بوده است گفت: رسیدگی پرونده های مربوط به قاچاق کالا و ارز در استان به خوبی انجام می شود اما لازم است در حوزه غذا و دارو شعبه ویژه‌ای برای تسریع در روند بررسی‌ها تشکیل شود.
استاندار گیلان ادامه داد: قاچاق کالا و ارز تنها پدیده منفی در اقتصاد نیست بلکه یک چالش جدی اجتماعی است، به همین سبب می توان از ظرفیت تشکل های مردم نهاد در مبارزه با آن استفاده بهینه کرد.
ارسلان زارع در پایان با بیان اینکه امروز توجه مردم به کالای داخلی جلب شده و بیش از پیش مورد استفاده آنان قرار می گیرد، بر لزوم کیفی‌سازی تولیدات از سوی صاحبان مشاغل و سرمایه تاکید کرد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/20435