نیروی انتظامی آذربایجان‌غربی صف کوله‌بران را از قاچاقچیان جدا می‌داند

نیروی انتظامی آذربایجان‌غربی صف کوله‌بران را از قاچاقچیان جدا می‌داند

اقتصاد پنهان- فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی گفت: صف کوله‌بران که در گذرگاه‌های مرزی به صورت قانونی کالاها را جابجا می‌کنند با قاچاقچیان و افراد غیرمجازی که از حریم ممنوعه مرزها وارد کشور می‌شوند، کاملا جداست.

سه شنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، سردار سرتیپ‌دوم مسعود خرم‌نیا روز سه‌شنبه اظهار داشت: کوله‌بران و کسانی که در معابر و گذرگاه‌های مجاز مرزی مشغول فعالیت هستند، همواره مورد احترام و تکریم نیروهای کنترل‌کننده مرزی بوده و نیروی‌های مرزبانی موظف هستند که امنیت این افراد را تامین کنند.

وی اضافه کرد: زمان و مکان ورود و خروج کوله‌بران مشخص شده و این افراد با هماهنگی نیروهای مرزبانی مشغول داد و ستد و معاوضه کالاهای مرزی در گذرگاه‌های مرزی با کشورهای همسایه هستند و ماموران هیچگاه به روی این افراد تیراندازی نمی‌کنند.

وی افزود: ماموران در قبال برخی از افراد غیرمجاز که از حریم ممنوعه مرزها تردد می‌کنند، موظف هستند که از ورود آنان به داخل کشور جلوگیری کنند و اگر این افراد غیرمجاز از دستور ماموران سرپیچی کنند، قانون چگونگی رفتار با این افراد غیرمجاز را مشخص کرده‌است.

سردار خرم‌نیا با اشاره به اینکه آذربایجان‌غربی دارای 967 کیلومتر مرز با ترکیه، عراق و نخجوان است، گفت: برخی از کشورهای همسایه توجه چندانی به تردد در مرزها ندارند و حتی نیروی مرزبانی آنان در مرزها مستقر نیستند به همین خاطر امنیت مرزها تنها از سوی نیروهای ایرانی کنترل می‌شود.

وی افزود: مقابله با سرقت، مقابله با کالای قاچاق، مبارزه با مواد مخدر، مبارزه با ناهنجاری‌ها و بداخلاقی‌های اجتماعی و کاهش تصادف‌ها از اولویت‌های پنج‌گانه نیروی انتظامی آذربایجان‌غربی است.

آذربایجان‌غربی از جمله استان‌های مرزی کشور است که با کشورهای ترکیه، عراق و جمهوری خودمختار نخجوان 967 کیلومتر مرز مشترک دارد؛ این استان دارای 9 گمرک، هشت بازارچه و پنج پایانه مرزی است.

«ساری‌سوی» در ماکو، «صنم بولاغی» در پلدشت، «سرو» در ارومیه، «قاسم ره‌ش» و «کیله» در سردشت، «تمرچین» در پیرانشهر، «ناویه‌خان» در اشنویه و «رازی» در خوی مهمترین بازارچه‌های مرزی آذربایجان‌غربی هستند که در مجاورت مرزهای ترکیه، عراق و جمهوری‌ آذربایجان قرار دارند.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/21485