کشف بیش از ۶۸۸ هزار لیتر سوخت قاچاق از ابتدای امسال در قصرشیرین

کشف بیش از ۶۸۸ هزار لیتر سوخت قاچاق از ابتدای امسال در قصرشیرین

اقتصاد پنهان- فرماندار قصرشیرین، از کشف ۶۸۸ هزار لیتر سوخت قاچاق از مبادی مرزی این شهرستان از ابتدای امسال تا پایان آبان خبر داد.

سه شنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، مرادعلی تاتار روز سه شنبه افزود: این میزان سوخت قاچاق شامل 688 هزار لیتر گازوییل و بنزین است که با هوشیاری ماموران گمرک، نیروهای هنگ مرزی، ارتش و نیروهای امنیتی در عملیات های مختلف و با رصد کامیون های خروجی و یا از قاچاقچیان و عرضه کنندگان سوخت غیرمجاز کشف و ضبط شده است.

وی اظهار داشت: در این رابطه 260 دستگاه خودرو و 120 دستگاه موتورسیکلت توقیف شد.

او ادامه داد: قاچاق سوخت در این شهرستان مرزی به دلیل کاهش قیمت داخلی آن به نسبت کشورهای منطقه و نیز افزایش نرخ ارز اتفاق می افتد.

تاتار اضافه کرد: سوخت های قاچاق کشف شده پس از توقیف و طی مراحل قانونی به نمایندگان شرکت نفت تحویل داده شده است.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: همچنین از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه 91 راس دام قاچاق، 114 عدد فشنگ و 476 حلقه سی دی از قاچاقچیان کشف و ضبط شد.

تاتار ادامه داد: موقعیت جغرافیایی مرز پرویزخان به دلیل قرار گرفتن در دشت به گونه‌ای است که سبب می‌شود افراد سودجو و فرصت‌ طلب اقدام به قاچاق ‌کنند.

وی امنیت حاکم در مرزهای قصرشیرین را بسیار مطلوب توصیف کرد و گفت: این مهم در سایه تلاش شبانه روزی نیروهای امنیتی، هنگ مرزی و ارتش حاصل شده است.

شهرستان مرزی قصرشیرین با بیش از 27 هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه، با عراق 186 کیلومتر مرز دارد که در امتداد این مرز، 2 معبر رسمی پرویزخان و خسروی قرار دارد که مبادلات اقتصادی، تجاری و صادرات کالا به اقلیم کردستان و حکومت مرکزی عراق از این 2 مرز انجام می شود.

بیش از 54 درصد صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق از طریق مرز رسمی پرویزخان قصرشیرین انجام می شود.

مرز خسروی در 20 کیلومتری قصرشیرین دارای بزرگترین پایانه زمینی بین المللی خاورمیانه است.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/21486