پنجمین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اردبیل

پنجمین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اردبیل

اقتصاد پنهان- پنجمین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال ۹۸ به ریاست ندایی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و جانشین رییس کمیسیون در سالن شهید شیخ صفی استانداری برگزار شد.

سه شنبه، ۲۶ آذر ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

آراسته، دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر  مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان ضمن قرائت دستور جلسه خواستار ارائه گزارش اقدامات نیروی انتظامی و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در 9 ماهه سال جاری شد.

در ادامه معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، از روند اجرای دستورالعمل پایش اطلاعات انبارها و مراکز ذخیره‌سازی کالا و سامانه طرح شناسه‎دار کردن انبارها و مراکز ذخیره‌سازی کالا گزارش داد.

سپس رییس پلیس آگاهی استان نیز گزارشی تحلیلی و مقایسه‌ای از وضعیت قاچاق در 9 ماهه سال جاری در استان ارائه داد.

در خاتمه، ندایی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و جانشین رییس کمیسیون با ابراز خرسندی از اقدامات خوبی که در مبارزه با قاچاق کالا در استان انجام شده است گفت: با دانه‌درشت‌ها و قاچاقچیان حرفه‌ای با جدیت برخورد شود و بازرسی‌های سطح عرضه منجر به تشنج و بحث امنیتی نشود.

وی با اشاره به دستورالعمل تکمیل و پایش اطلاعات انبارها و مراکز ذخیره‌سازی کالا افزود: رؤسای ادارات صنعت، معدن و تجارت و فرمانداران شهرستان‌های تابعه به عنوان رؤسای کارگروه‌ مربوطه ضمن برگزاری جلسات ماهانه در خصوص آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی عمومی اهتمام ورزند و تمامی دستگاه‌های عضو کمیسیون نیز نسبت به ثبت کالاهایشان در سامانه اقدام نمایند.

ندایی خطاب به دستگاه‌های عضو کمیسیون استان خواستار ارائه گزارش‌های کارشناسی و دقیق از آسیب‌شناسی و پیشنهاد راهکار مناسب برای پیشگیری از قاچاق کالا و ارز به دبیرخانه کمیسیون استان شد.

 

صورتجلسه

شماره جلسه:

موضوع جلسه: جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با  قاچاق کالا و ارز استان اردبیل

ساعت شروع: 8:30

شماره دعوتنامه: 42315/23/17  

رئیس جلسه: ندایی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و جانشین رییس کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز

 

تاریخ برگزاری:  26 /9 /98

دبیر جلسه: آراسته، مدیرکل امنیتی و انتظامی و دبیر کمیسیون  برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز 

 

مصوبات

مهلت اجراء

اقدام کننده

شرح مصوبات

ردیف

مستمر تا پایان سال جاری

 رؤسای ادارات صنعت،  معدن و تجارت و فرمانداران شهرستان‌ها

پیرو بند 3 مصوبات چهارمین جلسه کمیسیون استان مقرر شد فرمانداران و رؤسای ادارات صنعت، معدن و تجارت شهرستان‌ها نسبت به برگزاری جلسات بصورت ماهانه و پیشرفت صحت‌سنجی سامانه ثبت انبارها در شهرستان‌ها اقدامات لازم معمول و نتیجه پایش (در تمامی حوزه‌ها اعم از علت و عدم همکاری دستگاه‌ها، علت و عدم برگزاری جلسات، نقاط قوت و ضعف و ... ) هرماه به دبیرخانه کمیسیون و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اعلام شود.

1

مستمر

تمامی دستگاه‌های ذی‌ربط

پیرو بند 9 مصوبات اولین جلسه کمیسیون استان در سالجاری و در راستای اجرای مواد 3، 36 و 61 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مقرر شد نمایندگان حقوقی دستگاه‌ها  و فرمانداران شهرستان‌های تابعه، پرونده‌های مربوط به جرایم قاچاق کالا و ارز و یا جرایم مرتبط را از بدو تشکیل تا مرحله اجرای احکام حسب مورد از مراجع قضایی و تعزیرات حکومتی شهرستان‌ها پیگیری و در ارتباط با اعتراض بموقع تبصره 3 ماده 50 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز نسبت به پیگیری، اقدامات لازم معمول و نتیجه را به دبیرخانه کمیسیون استان منعکس نمایند.

2

جلسه آینده

سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی و
تعزیرات حکومتی

مقرر شد به منظور تعیین تکلیف قطعی کالاهای رسوبی موجود در انبار سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان جهت مختومه نمودن پرونده‌های متشکله در تعزیرات حکومتی گزارش اقدامات نهایی در جلسه آینده کمیسیون ارائه شود.

3

مستمر

جهاد کشاورزی
 و دامپزشکی استان

با استناد به نامه شماره 60805/98210 مورخ 23 /9 /98 رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مقرر شد بند 1 مصوبه ششمین  جلسه کمیسیون استان مورخ 6 /11 /97 مبنی بر خروج دام مولد ملغی و همچنین در راستای حمایت از تولید‌کنندگان و ایجاد رونق دامداری استان تمام مجوزهای خروج دام طبق ضوابط دامپزشکی استان صورت گیرد.

4

 

 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/21550