سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد:

کاهش ۷۰۰ میلیون دلاری قاچاق پوشاک

کاهش ۷۰۰ میلیون دلاری قاچاق پوشاک

اقتصاد پنهان- دهقانی نیا با تاکید بر اینکه ۷۰۰ میلیون دلار کاهش قاچاق داشته ایم، گفت: در سال ۱۳۹۶ حجم قاچاق در بخش پوشاک حدود ۲.۵ میلیارد دلار بود که در سال ۱۳۹۷ این رقم به یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار رسید.

سه شنبه، ۱۰ دی ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، «حمیدرضا دهقانی نیا» شب گذشته (دوشنبه 9 دی) در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما درباره اقدامات انجام شده در زمینه مبازه با قاچاق پوشاک با تاکید بر اینکه 700 میلیون دلار کاهش قاچاق داشته ایم، گفت: در سال 1396 حجم قاچاق در بخش پوشاک حدود 2.5 میلیارد دلار بود که در سال 1397 با اقداماتی که با همکاری و هماهنگی دستگاه‌های مختلف انجام شد، این رقم به یک میلیارد و 800 میلیون دلار رسید.
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز درباره اقداماتی که در این زمینه انجام شده است اینگونه توضیح داد: پایین آوردن نشان‌های معروف پوشاک قاچاق را انجام داده ایم و در این بخش رشد داشته ایم.
دهقانی نیا با اشاره به اینکه پس از مبارزه با قاچاق پوشاک، تولید افزایش داشت بر لزوم شناسنامه دار شدن تولیدات داخل تاکید کرد و گفت: اگر این کار انجام نشود امکان ادامه مبارزه با قاچاق، محقق نخواهد شد.
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در ادامه در زمینه شناسنامه دار شدن کالا نیز با اشاره به اینکه مرحله نخست طرح شناسه دار کردن در 8 استان خراسان رضوی، مازندران، گیلان،​ آذربایجان شرقی و غربی، فارس، اصفهان و البرز پیش رفته است، گفت: اکنون در مرحله دوم،​ با شکایت هایی مبنی بر عرضه تولیدات داخلی با برچست خارجی مواجه شده ایم.
وی با بیان اینکه در حوزه کیف و کفش هم ورود کردیم، گفت: برای ادامه این پیشگیری و مبارزه با قاچاق نیازمند همراهی صنف هستیم و با استاندارد دوگانه نمی توانیم پیش برویم.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/21581