سخنگوی قوه قضائیه تأکید کرد:

آتش اجرای عدالت دامن قاچاقچیان عمده را خواهد گرفت/احکام هزینه سنگین و بازدارندگی لازم را برای مرتکبین قاچاق کالا داشته باشد

آتش اجرای عدالت دامن قاچاقچیان عمده را خواهد گرفت/احکام هزینه سنگین و بازدارندگی لازم را برای مرتکبین قاچاق کالا داشته باشد

اقتصاد پنهان- سخنگوی قوه قضاییه گفت: آتش اجرای عدالت دامن قاچاقچیان عمده را خواهد گرفت و در اجرای رهنمود رهبر معظم انقلاب ضمن به آتش کشیدن کالا‌های قاچاق، این آتش جسم و جان فربه قاچاقچیان عمده را در برخواهد گرفت و دست قاچاقچیان را از بن و ریشه قطع خواهیم کرد.

سه شنبه، ۱۰ دی ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه در هفدهمین نشست خبری خود گفت: به نوبه خود درگذشت دو نوجوان کولبر کردستانی فرهاد و آزاد خسروی را به خانواده‌های داغدار و به مردم و مرزداران غیور کردستان تسلیت عرض می‌کنم.

وی ابراز امیدواری کرد که این حادثه تلخ آخرین حادثه‌ای باشد که برای کسانی اتفاق بیفتد که برای بدست آوردن نان حلال سخت‌ترین شغل و پرزحمت‌ترین و شاید کم مزد‌ترین کار را انتخاب می‌کنند.

اسماعیلی با هشدار به قاچاقچان عمده و سازمان یافته و کسانیکه در مسیر قاچاق کالا فعالیت می‌کنند، گفت: این افراد بدانند اگر دیروز بارش برف و سرمای زمستان جسم نحیف فرهاد و آزاد را اسیر خود کرد، با اقتدر و و صلابت دستگاه قضا و ضابطان قوه قضاییه، آتش اجرای عدالت دامن قاچاقچیان عمده را خواهد گرفت و در اجرای رهنمود مقام معظم رهبری ضمن به آتش کشیدن کالا‌های قاچاق، این آتش جسم و جان فربه قاچاقچیان عمده را در برخواهد گرفت و دست قاچاقچیان را از بن و ریشه قطع خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه مشکل قاچاق در کشور ما مرزنشینان و کولبران نیستند، تصریح کرد: مشکل قاچاق ساختار‌های واردات و صادرات، گمرکات، نحوه تخصیص ارز و اقدامات گسترده‌ای است که قاچاقچیان کالا انجام می‌دهند و تولید داخلی کشورمان را فلج کرده‌اند.

احکام هزینه سنگین و بازدارندگی لازم را برای مرتکبین قاچاق کالا داشته باشد

اسماعیلی خاطرنشان کرد: دولت و دستگاه‌های متولی باید وظیفه خود را در وهله اول در جلوگیری از قاچاق کالا و در گام دوم شناسایی قاچاقچیان به نحو احسن انجام دهند.

سخنگوی قوه قضاییه خطاب به قضاتی که مامور رسیدگی به پرونده‌های قاچاق کالا و ارز هستند، اعلام کرد: سیاست کیفری قوه قضاییه در رسیدگی به این پرونده‌ها و مجازات مرتکبین، مجازات قاطع، بازدارنده و افزایش هزینه ارتکاب جرم است.

اسماعیلی افزود: قضات احکامی را صادر کنند که برای مرتکبین قاچاق کالا هزینه سنگین و بازدارندگی لازم در این مسیر داشته باشد.

سخنگوی قوه قضاییه در بخش دیگری از اظهارات تصریح کرد: امروز و در دوره تحول خدمت رسانی بی وقفه به مردم و فرهنگسازی برای کار جهادی و خدمت بی منت به ولی نعمتانمان که مردم ایران اسلامی هستند شعار و راهکار اصلی قوه قضاییه است، اقدامات هم تبلیغاتی نیست بلکه کار و عمل واقعی و براساس باور و اعتقاد است.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/21582