هم‌افزایی و استمرار و تقویت تعاملات، رویکری دوجانبه بین وزارت اطلاعات و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز

هم‌افزایی و استمرار و تقویت تعاملات، رویکری دوجانبه بین وزارت اطلاعات و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز

اقتصاد پنهان- نشست مشترک رییس، معاونین و مدیران کل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با وزیر، قائم‌مقام، معاون اقتصادی و برخی مدیران وزارت اطلاعات در محل ستاد برگزار شد.

چهارشنبه، ۱۱ دی ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، مؤیدی خرم‌آبادی، رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز روز سه‌شنبه در نشست مشترک این ستاد با وزارت اطلاعات ضمن خیرمقدم به وزیر و هیأت همراه از همکاری‌ها و تلاش‌های دو دهه وزرات اطلاعات به عنوان عضو مؤثر ستاد و نقش مهم و کم‌بدیل آن در عرصه مبارزه تقدیر کرد و با بیان جایگاه راهبردی واجا در بین دستگاه‌های عضو ستاد، فعالیت‌های موضوعی این وزارتخانه را در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز تأثیرگذار و کارآمد توصیف کرد.

مؤیدی در ادامه، بخشی از انتظارات ستاد از وزرات اطلاعات را با هدف تقویت و استمرار تعاملات و هم‌افزایی در دو سطح راهبردی و عملیاتی تبیین کرد.

وی همچنین به تشریح رویکرد کاهش آسیب در اجرای راهبردها و برنامه‌های مبارزه با قاچاق در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی اشاره کرد و آنرا یک ضرورت دانست.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، تلاش در جهت برقراری امنیت و ارتقاء احساس آن در بخش‌های تولید، تجارت، سرمایه‌گذاری و اشتغال را به عنوان مهمترین انتظارات این ستاد از وزارت اطلاعات در راستای رویکرد پیشگیرانه از قاچاق کالا و ارز برشمرد.

مؤیدی همچنین مباحثی همچون استمرار ساختارسازی نظارت هوشمند بر تجارت قانونی در قالب سامانه‌ها، پشتیبانی اطلاعاتی از سایر دستگاه‌ها، ارائه پیش‌نگری نسبت به تحولات و ارتقاء ساختار مبارزه در وزارت اطلاعات را به عنوان بخشی دیگر از انتظارات عملیاتی و موضوعی مطرح کرد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/21584