وزیر اطلاعات:

با مفاسد کلان اقتصادی بدون اغماض برخورد می‌کنیم

با مفاسد کلان اقتصادی بدون اغماض برخورد می‌کنیم

اقتصاد پنهان- وزیر اطلاعات در جمع اعضای ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه با مفاسد کلان اقتصادی بدون اغماض برخورد می کنیم، گفت: در کنار اینگونه اقدامات تولیدکنندگانی که دچار خطاهای احتمالی می شوند را یاری می کنیم.

چهارشنبه، ۱۱ دی ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات سه‌شنبه در نشست مشترک با اعضای ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه بر اساس آموزه های دینی و آیات الهی همه ی اقدامات باید بر پایه ی مسائل علمی و با بهره گیری از تجارب مفید انجام شود، گفت: اگر این فرآیند در فعالیت های این ستاد اجرا شود از برکات زیادی بهره مند خواهیم شد.
علوی بر تعیین راهبرد مبارزه با علل یا معلول ها را در مبارزه با قاچاق کالا و ارز تأکید کرد و افزود: برای از بین بردن قاچاق باید با علت ها مقابله کرد.
وزیر اطلاعات با بیان اینکه سرمایه و ثروت جامعه در صورت عدم وجود راهکارهای قانونی جذب فرایند قاچاق می‌شود، ادامه داد: توسعه امنیت اقتصادی و سرمایه گذاری، حفظ حرمت و شأن تولیدکنندگان و یاری و حمایت عناصر مولّد موجب ارتقاء تولید داخلی و کاهش قاچاق می شود.
علوی با تاکید بر اینکه مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید به صورت ریشه ای انجام شود، افزود: باید با هم‌گرائی و همکاری همه دستگاه‌های مسئول با این مسئله مبارزه کرد.
وزیر اطلاعات ضمن بیان اهمیت جایگاه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و ضرورت همکاری بازوان اجرایی امر مبارزه با قاچاق، تأکید کرد: وزارت اطلاعات همواره با این ستاد همراه بوده است و با قوت به این رویه ادامه می‌دهد.
علوی به هم فکری و طراحی‌های نرم افزارانه وزارت اطلاعات با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز که روز به روز اثرات آن افزایش می یابد، اشاره کرد و گفت: نگاه راهبردی به این موضوع اجرای اقدامات پیشگیرانه است.
وزیر اطلاعات با بیان اینکه با مفاسد کلان اقتصادی بدون اغماض برخورد می کنیم، افزود: در کنار اینگونه اقدامات از تولیدکنندگانی که دچار خطاهای احتمالی می شوند دست گیری می کنیم چرا که به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تولیدکنندگان رزمندگان جنگ اقتصادی با دشمن هستند.
وی افزود: ترویج ناامنی اقتصادی در فضای جامعه موجب کاهش اهتمام سرمایه گذاران و تولیدکنندگان به فعالیت های اقتصادی می شود.
علوی با اشاره به اینکه تبلیغات کنونی وجود فساد با شرایط واقعی متفاوت است، افزود: ترویج ناامنی اقتصادی در فضای جامعه موجب کاهش اهتمام سرمایه گذاران و تولیدکنندگان به فعالیت های اقتصادی می شود.
وزیر اطلاعات در بخش دیگری از سخنانش بهترین پوشش امنیتی کشور را حضور مردم در مرزها دانست و بر تقویت وضع اشتغال و معیشت مرزنشینان تأکید کرد و گفت: باید ساز و کار و چارچوب لازم برای تامین اشتغال و معاش مرزنشینان در نظر گرفته شود تا شاهد کاهش قاچاق کالا و ارز در این مناطق باشیم.
همچنین علوی خطاب به رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: با توجه به ارتقاء سطح علمی سربازان گمنام امام زمان(عج) و اقدامات دانش بنیان در عرصه ی گمنامی آماده رفع نیازهای اعلامی این ستاد هستیم.
وزیر اطلاعات در پایان سالروز ولادت حضرت زینب (س) را تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد بتوانیم در ابلاغ پیام شهداء به آن حضرت تأسی کنیم.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/21586