تقویت بازارچه های مرزی میان ایران و پاکستان برای جلوگیری از قاچاق

تقویت بازارچه های مرزی میان ایران و پاکستان برای جلوگیری از قاچاق

اقتصاد پنهان- روزنامه پاکستانی روز پنجشنبه از دولت این کشور خواست تا برای توسعه فعالیت های تجاری قانونی با ایران و جلوگیری از پدیده قاچاق ، بازارچه های مرزی را تقویت کند.

يکشنبه، ۱۵ دی ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، روزنامه اردو زبان «جنگ» چاپ راولپندی در سرمقاله خود با اشاره به نشست اخیر نمایندگان مجلس سنای پاکستان از ایالت بلوچستان و بررسی موضوع افزایش قاچاق کالا و سوخت از ایران به پاکستان، نوشت: دولت باید بازارچه هایی در نقطه صفر مرزی با ایران را توسعه دهد.

در سرمقاله این روزنامه آمده است: پاکستان باید علاوه بر افزایش تعداد گذرگاه های مرزی با ایران، طرح های جدید را برای احداث بازارچه های مرزی در این منطقه به اجرا درآورد.

روزنامه «جنگ» افزود: با افزایش بازارچه های مرزی نه فقط فرصت های شغلی برای مرزنشینان فراهم می شود بلکه پدیده قاچاق و دیگر فعالیت های تجاری غیرقانونی نیز متوقف خواهد شد.

براساس این گزارش، اعضای کمیته امور نفت در مجلس سنای پاکستان از دولت خواستند تا ضمن اجرای طرح های عمرانی در مناطق مرزی ایالت بلوچستان با ایران، در این مناطق فقرزدایی کرده و همچنین برای جلوگیری از قاچاق تعداد نیروهای گمرک و مرزبانان پاکستانی را افزایش دهند.

پیش تر روزنامه جنگ پاکستان گزارش داده بود که روزانه بیش از 600 هزار لیتر انواع سوخت شامل بنزین و گازوئیل از ایران به پاکستان قاچاق می‌شود.

به نوشته این روزنامه ، بشکه های بزرگ حامل سوخت قاچاق از ایران با استفاده از کامیون و اتوبوس های مسافربری به شهرهای مختلف پاکستان منتقل می شود و با قیمت ارزان به فروش می رسد.

انتقال سوخت قاچاق ایران به شهرهای پاکستان با استفاده از خودروهای سواری و اتوبوس های مسافربری باعث بروز حوادث تلخ جاده ای نیز می شود.

چند ماه قبل یک تانکر سوخت حامل بنزین قاچاق با یک اتوبوس در نزدیکی کراچی تصادف کرد و در این تصادف دست کم 27 تن جان باختند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/21593