پلاک‌گذاری دام‌ها با هدف کاهش قاچاق در دست اجرا است

پلاک‌گذاری دام‌ها با هدف کاهش قاچاق در دست اجرا است

اقتصاد پنهان- رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، کاهش قاچاق دام را یکی از اهداف اجرای طرح هویت‌گذاری و پلاک‌کوبی دام در استان دانست و گفت: تاکنون ۵۰۰ هزار راس دام در استان پلاک‌گذاری شده است.

سه شنبه، ۱۷ دی ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، نوربخش حاتمی روز سه‌شنبه با اشاره به سه میلیون و 350 هزار راس دام در استان، افزود: با توجه به این جمعیت دامی بالا، باید بیشتر کار کرد.

وی میزان اعتبار مورد نیاز برای هویت‌گذاری الکترونیکی دام‌های استان را بیش از یک میلیارد و 100 میلیون تومان اعلام کرد.

وی اظهار داشت: با تلاش‌های صورت گرفته و همکاری دستگاه‌های مرتبط خوشبختانه کمترین میزان قاچاق دام را در استان کرمانشاه شاهد هستیم و طرح پلاک‌گذاری دام‌ها نیز در استان کرمانشاه با جدیت دنبال می‌شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در ادامه به محدودیت‌های اجرای طرح پلاک‌گذاری اشاره کرد و گفت: بزرگی پلاک و مشکل چرای دام، عدم امکان رهگیری پلاک‌ها، مشکل در قرائت شماره، احتمال افتادن پلاک‌ها از گوش دام‌ها، احتمال ایجاد عفونت در گوش دام، عدم پلاک‌کوبی میش‌ها به دلیل احتمال سقط جنین، عدم دسترسی به سرور مرکزی از جمله محدودیت‌های اجرای این طرح است.

حاتمی راهکار سازمان جهاد کشاورزی را برای مشکلات یاد شده هوشمندسازی طرح پلاک‌گذاری دام‌ها عنوان کرد و افزود: این قابلیت وجود دارد که با استفاده از سامانه هوشمند در مدت سه سال دام‌های استان هویت‌گذاری و پلاک‌کوبی الکترونیکی از طریق میکرو چیپ‌ها شود.

وی میزان تولیدات دامی استان کرمانشاه را اکنون 452 هزار و 215 تن اعلام کرد و گفت: این میزان شامل 336 هزار 500 تن شیر، 36 هزار و 450 تن گوشت قرمز، 63 هزار و 850 تن گوشت مرغ، 11 هزار و 160 تن تخم مرغ و چهار هزار و 265 تن عسل است.

حدود 125 هزار بهره بردار بخش کشاورزی در استان 2 میلیون نفری کرمانشاه مشغول فعالیت هستند.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/21595