رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تأکید کرد:

برگزاری جلسات کمیسیون‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز با حضور استاندار

برگزاری جلسات کمیسیون‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز با حضور استاندار

اقتصاد پنهان- رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با ابراز نارضایتی از عدم حضور استانداران در جلسات کمیسیون‌های استانی گفت: برخی استاندارن به عنوان رییس کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز به جایگاه و اهمیت کمیسیون واقف نیستند.

دوشنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق گالا و ارز در پایان نشست دبیران کمیسیون‌های برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان‌های سراسر کشور با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد قاسم سلیمانی و همراهانش و آرزوی سلامتی خدمتگزاران نظام و تلاشگران عرصه مبارزه با قاچاق کالا و ارز از مشارکت فعال و تخصصی دبیران کمیسیون‌های استانی قدردانی کرد.

مویدی با اشاره به مباحث مطرح شده در این نشست دو روزه گفت: اگر نتایج بدست آمده در راستای وظایف ما به کار گرفته شود به اهداف از پیش تعیین شده دست خواهیم یافت، در غیراین‌صورت تعلل و بی‌توجهی به انجام وظایف خواهد بود.

رییس ستاد با بیان اینکه اقدامات ما در کارنامه فعالیت ما ثبت و ضبط خواهد شد افزود: نتایج این نشست را باید در اقدامات خود لمس کنیم و در مقایسه با گذشته پیشرفت را مشاهده کنیم.

مؤیدی ضمن تبیین جایگاه و نقش کمیسیون‌های استانی با ابراز نارضایتی از عدم حضور استانداران در جلسات کمیسیون‌های استانی گفت: برخی استاندارن به عنوان رییس کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز به جایگاه و اهمیت کمیسیون واقف نیستند.

رییس ستاد همچنین با اشاره به انتخابات پیش رو نسبت به مراقبت دبیران کمیسیون‌ها در خصوص مسائل اقتصادی برای سوء استفاده‌ی افراد از این بستر هشدار داد.

وی ضعف ساختار و نیروی انسانی در کمیسیون‌های استانی را تأیید کرد و از تلاش ستاد برای چاره‌اندیشی در این خصوص خبر داد و گفت: صیانت از منابع انسانی به عنوان سرمایه‌های ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در اولویت استان‌ها قرار گیرد.

اهتمام ویژه در اجرای برنامه‎های سال 98، صرفه‌جویی در منابع، آموزش و تربیت نیروهای تخصصی، بازرسی از دستگاه‌های عضو، بهره‌گیری از ظرفیت اعضای کمیسیون، گزارش نواقص و تعامل بین کمیسیون‌ها از اهم تأکیدات رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز بود.

مؤیدی ضمن اشاره به ارتباط مؤثر و همکاری ستاد با مجلس شورای اسلامی، بهره‌مندی از ظرفیت نمایندگان مجلس در کمیسیون‌های استانی را مورد تأکید قرار داد و نسبت به تصویب لوایح جدید ستاد در مجلس ابراز امیدواری کرد.

وی برخورد با برندهای محرز پوشاک قاچاق و باندهای سازمان‌یافته و نیز اقدامات مقابله‌ای در خصوص قاچاق سوخت را از اولویت‌های ستاد در امور مقابله با قاچاق برشمرد و برالتزام استان‌ها به مطالبه از قوه قضاییه برای تسریع در رسیدگی به پرونده‌های موضوع قاچاق و تعیین تکلیف کالاهای رسوبی در انبارهای سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی تأکید کرد.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مواد 44 و 45 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و آیین نامه‌های مربوط به آن را مبنا و اساس بسیاری از اقدامات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز عنوان کرد و گفت: امسال 86 هزار پرونده در رابطه با قاچاق در کشور تشکیل شد که این رقم نسبت به سنوات گذشته رشد 7 درصدی داشته است.

وی ارزش این پرونده‌ها را حدود 9 هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: افزایش تشکیل پرونده‌ها موجب خشنودی نیست، البته شاهد کاهش 50 درصدی زمان بررسی و دادرسی پرونده‌ها نسبت به گذشته هستیم.

مؤیدی در موضوع سوخت با بیان اینکه صرفه‌جویی در مصرف از گسیل فرآورده‌های نفتی به بستر قاچاق جلوگیری کرد افزود: سال گذشته بیش از 9 میلیارد لیتر سوخت صرفه‌جویی شد که 90 درصد آن مربوط به گازوئیل بود.

اصلاح و بهبود فرایند واردات کالا از مسیر سامانه‌ها، سامان‌دهی ته‌لنجی و کوله‌بری، رسیدگی به مشکلات مناطق آزاد و اولویت اقدامات پیشگیرانه از مهمترین انتظارات رییس ستاد از دبیران کمیسیون‌های استانی در حوزه پیشگیری بود.

مؤیدی خطاب به دبیران کمیسیون‌های استانی گفت: ارزیابی طرح استقرار پلیس امنیت اقتصادی در گمرکات در اجرای صحیح آن راهگشا خواهد بود.

رییس ستاد در خاتمه رعایت طبقه‌بندی و حفاظت از اسناد و اطلاعات را در دبیرخانه کمیسیون‌‌های استانی نیز مورد تأکید قرار داد.

نشست دو روزه دبیران کمیسیون‌های برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان‌های سراسر کشور با برگزاری نشست خبری رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به کار خود پایان داد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/21616