جریمه ۱۴۶ میلیارد تومانی قاچاقچی سوخت

جریمه ۱۴۶ میلیارد تومانی قاچاقچی سوخت

اقتصاد پنهان- رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به اطاله چندین ساله رسیدگی موضوع پرونده قاچاق سوخت توسط ۵۰ فروند کشتی نفکش و خروج بیش از صد میلیون سوخت قاچاق از کشور گفت: با حکم قطعی برای این پرونده ۱۴۶ میلیارد تومان جریمه وضع شد.

دوشنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، علی مویدی خرم‌آبادی امروز با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران گفت: اگرچه این موضوع در قاچاق کالا و ارز تاثیرگذار بوده، اما تلاش شد بسترها به گونه‌ای فراهم شود تا از خروج کالاهای اساسی از کشور جلوگیری شود.
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیان داشت: در این زمینه آیین‌نامه خوبی توسط دولت وضع شد، به طوری که امروز شاهد کمترین خروجی کالاهای اساسی از کشور هستیم.
وی با تاکید بر اینکه در حوزه مقابله با قاچاق کالا توانستیم بر روی شبکه‌های اصلی متمرکز شویم، افزود: بر این اساس فردی که در چند سال گذشته نفوذ بسیاری در دستگاه‌های مختلف داشت، با ورود و همکاری موثر دستگاه قضایی و سازمان اطلاعات سپاه دستگیر شد.
مویدی خرم‌آبادی خاطرنشان کرد: این پرونده در خصوص خروج بیش از یکصد میلیون لیتر سوخت قاچاق از کشور قطعیت یافته بود و در چند روز گذشته شاهد اجرای حکم قطعی در رابطه با پرونده مذکور و جریمه 146 میلیارد تومانی برای آن بودیم.
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به اینکه امسال 86 هزار پرونده در رابطه با قاچاق در کشور تشکیل شده، تصریح کرد: این رقم نسبت به سنوات گذشته رشد 7 درصدی داشته است.
وی ارزش این پرونده‌ها را حدود 9 هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: افزایش تشکیل پرونده‌ها موجب خشنودی نیست، البته شاهد کاهش 50 درصدی زمان بررسی و دادرسی پرونده‌ها نسبت به گذشته هستیم.
مویدی خرم‌آبادی همچنین با بیان اینکه 30 درصد تولید پوشاک رونق یافته است، گفت: با افزایش تولید افراد فرصت‌طلب دیگر به سمت قاچاق گرایش نیافتند زیرا دیدند تولید داخل می‌تواند قاچاق را کاهش دهد.
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز همچنین اظهار داشت: سال گذشته بیش از 9 میلیارد لیتر سوخت صرفه‌جویی شد که 90 درصد آن مربوط به گازوئیل بود.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/21617