وزیر کشور:

مهلت هشت ماهه کسبه برای انطباق با ضوابط واردات لوازم خانگی

مهلت هشت ماهه کسبه برای انطباق با ضوابط واردات لوازم خانگی

اقتصاد پنهان- وزیر کشور با بیان اینکه ۸ ماه به همه کسبه و فروشندگان و اتحادیه فرصت داده شد تا خود را با ضوابط حاکم بر واردات لوازم خانگی منطبق کنند گفت: پس از این ۸ ماه و با شروع طرح، امیدواریم دیگر شاهد واردات کالای غیراستاندارد در بازار نباشیم.

يکشنبه، ۰۶ بهمن ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، عبدالرضا رحمانی فضلی روز یکشنبه در حاشیه نشست اعضای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در محل وزارت کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برآورد کلی از ورودی و خروجی کالاهای قاچاق 12 میلیارد دلار است.

وزیر کشور با بیان اینکه 80 درصد قاچاق کالا از داخل به خارج مربوط به قاچاق سوخت بوده، از کاهش چشمگیر در این زمینه خبر داد و اعلام کرد قاچاق سوخت 9 میلیارد لیتر کاهش یافته است.

وزیر کشور تصریح کرد: در حوزه صادرات فرآورده‌های نفتی، مرزنشینان با وزارت نفت همکاری خوبی داشته‌اند.

وی  با اشاره به بررسی چند طرح مبارزه با قاچاق سیگار و لوازم خانگی در نشست امروز اعضای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، گفت: با توجه به اینکه در بحث لوازم خانگی کارخانه‌های تولیدی بزرگی در کشور فعالیت می‌کند و با توجه به اینکه ورود لوازم خانگی غیراستاندارد آسیب بسیاری دارد، قرار شد در این موضوع نخست به سراغ مبداء،  اتحادیه، گمرک و بنکداران برویم و بعد به خرده فروشان مراجعه کنیم.

رحمانی فضلی اظهارداشت: 8 ماه به همه کسبه و فروشندگان و اتحادیه فرصت داده شد تا خود را با ضوابط حاکم بر واردات لوازم خانگی منطبق کنند و پس از این 8 ماه و با شروع طرح،  امیدواریم دیگر شاهد واردات کالای غیراستاندارد در بازار نباشیم.

وزیر کشور در مورد سامانه‌های نظارتی گفت: اگر بتوانیم سامانه‌ها را با هماهنگی دستگاه های اجرایی از مبدا تا مقصد اجرایی کنیم یقینا می‌توانیم بحث بازارهای غیررسمی را کنترل کنیم. با توجه به گذشت حدود 10 سال از بحث قانون سامانه ها و 9 سال از سابقه قانونی این سامانه و همچنین تاکیدات رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهوری و دستگاه‌های مختلف، از اول امسال به اندازه 5 سال در این حوزه پیشرفت داشتیم.

به گفته رحمانی فضلی تا آخر اسفند همه دستگاه‌ها باید طبق تفاهم نامه‌ها برنامه‌های خود را تحویل بدهند؛ در انتهای سال دستگاه‌هایی که موفق به تحویل برنامه‌های خود شده‌اند از سوی رئیس جمهوری قدردانی می‌شوند و دستگاه‌هایی که به وظایف خود عمل نکردند، باید پاسخگو باشند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/21642