دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان خبر داد:

هشت گروه لوازم خانگی در صورت نداشتن شناسه کالا مشمول کالای قاچاق می‌شوند

هشت گروه لوازم خانگی در صورت نداشتن شناسه کالا مشمول کالای قاچاق می‌شوند

اقتصاد پنهان- دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گفت: ۸ گروه لوازم خانگی در صورت نداشتن شناسه کالا مشمول کالای قاچاق می شوند.

يکشنبه، ۰۶ بهمن ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان با گرامی‌داشت یاد و خاطر شهید والامقام سپهبد قاسم سلیمانی، جانباختگان سانحه هوایی و شهدای گرانقدر مبارزه با قاچاق کالا و ارز و تبریک روز جهانی گمرک به مجموعه کارکنان گمرکات استان، از تلاش‌ دستگاه‌های عضو در همکاری با کمیسیون استان قدردانی کرد.

دشتیان با اشاره به برگزاری نشست اخیر دبیران کمیسیون‌های استانی سراسر کشور که در اواخر ماه گذشته در تهران برگزار شد گفت: مطالبه‌گری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از دستگاه‌های عضو کمیسیون مطابق با قانون و فرمان صریح  رهبر معظم انقلاب در مبارزه همه جانبه با قاچاق از مهم‌ترین موضوعاتی بود که مطرح و مورد تاکید قرار گرفت.

وی افزود: نقش کمیسیون‌های استانی تدبیر و هدایت دستگاه‌های عضو و وظیفه مدیران پیشبرد و دستیابی به اهداف ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.

دبیر کمیسیون استان گلستان گفت: ستاد به عنوان پردازنده و کمیسیون‌های استانی در نقش نرم‌افزار عمل می‌کنند و لازم است همه دستگاه‌ها با توجه به اهداف و برنامه‌های ابلاغی ستاد عمل نمایند.

دشتیان تصریح کرد: ارزیابی عملکرد دستگاه‌های عضو به صورت جزء به جزء بر اساس برنامه‌های ابلاغی ستاد مرکزی صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره  به لزوم تکمیل سامانه‌ها در پیشبرد اهداف مبارزه با قاچاق کالا بیان کرد: در حال حاضر مبارزه با قاچاق کالا در مسیر هوشمند‌سازی قرار دارد و هرچه جلوتر برویم نقش سامانه‌ها در شفافیت و کنترل بر مبادی مرزی و گردش کالا پررنگ‌تر می‌شود.

دبیر کمیسیون استان با اشاره با اجرای طرح شناسه کالا تصریح کرد: 8 گروه لوازم خانگی در صورت نداشتن شناسه کالا  مشمول کالای قاچاق می‌شوند.

دشتیان با اشاره به وجود برخی خلاءهای موجود در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، از بررسی لایحه اصلاحی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در صحن علنی مجلس در روزهای آتی خبر داد. 

در پایان جلسه به منظور بررسی اجرای برنامه‌ها و نظارت بر روند فعالیت شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه و فرماندهی مرزبانی استان از نقطه صفر مرزی بازدید بعمل آمد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/21644