همپوشانی رده‌های انتظامی و مرزبانی در مقابله با قاچاق ضروری است

همپوشانی رده‌های انتظامی و مرزبانی در مقابله با قاچاق ضروری است

اقتصاد پنهان- رییس پلیس مبارزه با جرایم اقتصادی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی بر ضرورت همپوشانی و هم‌افزایی رده‌های مختلف انتظامی و مرزبانی در مقابله با قاچاق کالا تاکید کرد.

چهارشنبه، ۱۶ بهمن ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، سردار محمدرضا مقیمی روز چهارشنبه در جلسه قرارگاه فرعی مقابله با قاچاق کالا و ارز در کردستان اظهار داشت: با تشکیل پلیس امنیت اقتصادی و تقویت قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا و ارز به شکل جدی و قاطع با این پدیده شوم برخورد خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: لازم است همه رده‌های تابعه با برنامه ریزی مدون در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و شکوفایی روز افزون اقتصاد کشور تلاش کنند.

رییس پلیس مبارزه با جرایم اقتصادی ناجا افزود: مقابله با قاچاق کالا و ممانعت از ورود آن به بازار مصرف کشور از مهمترین ماموریت‌های پلیس است و همه باید با تمام توان و تلاشی مضاعف، دست قاچاقچیان و سوداگران اقتصادی را در ایجاد اخلال و بی نظمی در عرصه اقتصاد کشور کوتاه کنیم.

سردار مقیمی ضمن تقدیر از زحمات همکاران در حوزه مقابله با قاچاق کالا، هم‌پوشانی و هم‌افزایی یگان‌های انتظامی و مرزبانی را در این خصوص خواستار شد و بر انجام اقدامات مشترک در این زمینه تاکید کرد.

وی با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در خصوص مبارزه با پدیده قاچاق، تاکید کرد: مخالف فعالیت قانونی هیچ کس نیستیم و وظایف سازمانی خود را مطابق با قوانین و مصوبات مجلس شورای اسلامی انجام می‌دهیم.

این مقام انتظامی راه اندازی گفتمان رسانه‌ای مسوولان برای دستیابی به یک عزم ملی در آسیب شناسی قاچاق کالا را پیشنهاد کرد و گفت:در مبارزه موثر با قاچاق کالا به همراهی مردم و تمام مسوولان نیاز است.

رشد 26 درصدی ارزش ریالی کشفیات کالای قاچاق در استان

فرمانده انتظامی کردستان نیز در این جلسه با اشاره به رشد 26 درصدی ارزش ریالی کشفیات کالای قاچاق نسبت به مدت مشابه سال قبل، اظهار داشت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور، وضعیت قاچاق در استان نسبت به سنوات گذشته متفاوت خواهد بود و باید از دیدگاه و منظر خاصی به این مقوله نگاه کرد.

سردار علی آزادی افزود: اشراف اطلاعاتی در مقوله مقابله با قاچاق می تواند دستاوردهای مطلوبی را بدنبال داشته باشد که می طلبد با پیش بینی های لازم و ارائه برنامه ای منسجم در جهت کنترل آن گام برداریم.

وی بر رصد و پایش آمار عرضه و تقاضای اقلام استراتژیک و مهم تاکید کرد و یادآور شد: فرماندهان، رییسان و مدیران باید با ترسیم نقشه ترانزیت قاچاق و تسلط کافی و جامع بر حوزه استحفاظی خود، از احتکار کالا های ضروری و مورد نیاز مردم توسط افراد سودجو جلوگیری کنند و سعی در به حداقل رساندن آمار قاچاق و فعالیت‌های سوء اقتصادی داشته باشند.

فرمانده انتظامی کردستان تاکید کرد: باید مشکلات اساسی و تأثیرگذار درون و برون سازمانی در حوزه قاچاق را شناسایی و احصاء کرد و لازم است با تعاملات فزاینده با نهادهای ذیربط و برنامه ریزی های منطقی و سنجیده سعی در برطرف کردن آنها شود.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/21657