تفاهم‌نامه تبادل اطلاعات گمرکی میان ایران و پاکستان امضا شد

تفاهم‌نامه تبادل اطلاعات گمرکی میان ایران و پاکستان امضا شد

اقتصاد پنهان- تفاهم‌نامه تبادل الکترونیکی اطلاعات گمرکی میان دو کشور توسط مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات گمرک از ایران و رئیس گمرک بین الملل پاکستان به امضا رسید.

دوشنبه، ۲۱ بهمن ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، هایده باقری پور، مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات گمرک که برای امضای این تفاهم‌نامه وارد اسلام آباد شده بود، در سازمان ملی درآمدهای پاکستان با مسئولان ارشد این نهاد و مقامات گمرک پاکستان دیدار کرد.

سید محمدعلی حسینی سفیر ایران در پاکستان، محسن فتح‌تبار، کارشناس اقتصادی سفارت ایران، نوشین جاوید امجد، سرپرست و محمد جاوید غنی، عضو شورای مدیریت سازمان درآمدهای ملی پاکستان در این جلسه حضور داشتند.

به رغم قرارداد همکاری مشترک گمرکی میان ایران و پاکستان که در مارس 2004 امضا شده بود، این همکاری ها در سطح محدودی قرار داشت به همین دلیل یادداشت تفاهم نامه کنونی کمک موثری به تسریع همکاری ها میان گمرکات دو کشور از جمله دستیابی سریع به اطلاعات درخصوص کالاهای وارداتی، صادراتی و تردد اتباع در گذرگاه مشترک مرزی میرجاوه (تفتان) و سایر مرزهای مشترک میان ایران و پاکستان خواهد کرد.

سفیر ایران در پاکستان در سخنانی در این مراسم با حائز اهمیت دانستن تفاهم‌نامه تبادل الکترونیکی اطلاعات گمرکی میان دو کشور، گفت: همکاری‌های نزدیک میان نهادهای گمرکی ایران و پاکستان به تقویت تبادلات مرزی، فعال‌سازی بازارچه‌ها در نقطه صفر مرزی و جلوگیری از پدیده قاچاق منجر خواهد شد.

سید محمد علی حسینی قانونمند کردن فعالیت‌های تجاری و بازرگانی در گذرگاه‌های مرزی ایران و پاکستان را مهم برشمرد و افزود: تفاهم‌نامه گمرکی منافع مشترک دو کشور را تأمین می‌کند.

اعضای هیات پاکستانی نیز با قدردانی از حضور مسئولان ایرانی در پاکستان تأکید کردند که نگاه رو به جلو به تعمیق همکاری‌های دوجانبه به ویژه مناسبات نزدیک با گمرک جمهوری اسلامی ایران دارند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/21673