وزارت کشور در ابلاغیه‌ای اعلام کرد

وظایف شرکت پست و بیمه مرکزی برای جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق

وظایف شرکت پست و بیمه مرکزی برای جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق

اقتصاد پنهان- وزارت کشور در ابلاغیه به شرکت پست و بیمه مرکزی از آنان خواست تا در راستای تصمیم‌های ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از حمل و جابه‌جایی و همچنین بیمه‌کردن کالاهای خارجی که منشأ وارداتی آن‌ها نامشخص است اجتناب کنند و این امور را با رؤیت اسناد و مدارک گمرکی انجام دهند.

شنبه، ۰۳ اسفند ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

پیرو ابلاغیه وزیر کشور و نماینده رییس‌جمهوری در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیرامون آخرین وضعیت قاچاق کالا به ویژه گروه کالایی لوازم خانگی، وظایف شرکت ملی پست و بیمه مرکزی در مبارزه با قاچاق کالا مشخص شده است.

در ارتباط با جلوگیری از حمل و نقل کالاهای قاچاق توسط شرکت پست، مقرر شد: 

شرکت پست در اجرای تفاهم‌نامه منعقد شده با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز موظف است به رده‌های تابعه و شرکت‌های حمل و نقل دارای مجوز از شرکت پست ابلاغ کند که به هنگام پذیرش کالای خارجی برای انتقال آن، از جمله کالاهای مربوط به فروشگاه‌های مجازی، اسناد خرید کالا از جمله فاکتور رسمی خرید برای کالاهای غیرتجاری و در مورد کالاهای تجاری، اسناد گمرکی را به خصوص در شهرستان‌های مرزی که امکان حمل کالاهای قاچاق از این شهرستان‌ها محتمل‌تر است، رویت کرده و نظارت کافی را به نحوی که امر جابه‌جایی مختل نشود، به عمل آورند.

به منظور ممانعت از بیمه شدن کالاهای قاچاق، مقرر شد:

بیمه مرکزی به تمامی نمایندگان بیمه‌ها ابلاغ کند تا بیمه‌های خارجی را منوط به بررسی اسناد منشأ کالا کرده و از بیمه کردن کالاهای وارداتی غیرمجاز (قاچاق) خودداری کنند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/21693