رحمانی فضلی:

ما در حوزه سامانه‌ها در یک سال به اندازه ۵ سال پیشرفت داشتیم

ما در حوزه سامانه‌ها در یک سال به اندازه ۵ سال پیشرفت داشتیم

اقتصاد پنهان- وزیر کشور گفت: ما از اول سال با توجه به اینکه حدود ده سال است قانون سامانه‌ها وجود دارد با تاکیداتی که هم رهبر معظم انقلاب و هم رییس جمهوری و دولت دارند به اندازه ۵ سال در این حوزه پیشرفت داشتیم.

يکشنبه، ۰۶ بهمن ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور گفت: در جلسه اعضای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز یک گزارش گیری از تمام اقداماتی که در طول سال انجام شده بود گرفته شد، در حوزه قاچاق ورودی با کاهش روبرو بودیم.

وی ادامه داد: برآورد کلی از قاچاق در کشور حدود 12 میلیارد دلار بود، این قاچاقی است که از داخل به خارج و از خارج به داخل انجام می‌شود، در حوزه قاچاق کالا از داخل به خارج بیش از 80 درصد آن قاچاق سوخت است که با کاهش بسیار خوبی که حدود 9 میلیارد لیتر مواجه بودیم.

رحمانی فضلی گفت: با طرح تکمیلی که وزارت نفت همکاری خوبی کرد در حوزه مرز نشینان امیدواریم در ماه‌های باقی مانده امسال و سال 99 با کاهش قابل توجه قاچاق سوخت روبرو باشیم.

رحمانی فضلی با اشاره به وجود طرح‌هایی در جلسه اعضای ستاد بیان داشت: در طرح مبارزه با قاچاق سیگار، کالای خانگی که بحث‌های بسیار مهمی بودند، قرار شد در قاچاق لوازم خانگی، که بدون ضمانت و کیفیت هم هستند، اتحادیه نقش اصلی را بازی کند و ما از مبدا یعنی بنادرو بنکداران وارد عمل شویم و سپس سراغ خرده فروشان برویم، و قرار شد 8 ماه به همه کسبه و فروشندگان و اتحادیه وقت داده شد تا در این طرح بتوانند خودشان را با ضوابط حاکم منطبق کنند، هر کالایی را دارند الان می‌توانند بفروشند و بعد از آن 8 ماه دیگر شاهد کالا‌های غیر استاندارد در بازار نباشیم.

وی در مورد سامانه‌های نظارتی گفت: اگر بتوانیم سامانه‌ها را با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی از مبدا تا مقصد اجرایی کنیم یقینا می‌توانیم بحث بازار‌های غیر رسمی را کنترل کنیم.

وزیر کشور اظهار داشت: ما از اول سال با توجه به اینکه حدود ده سال است قانون سامانه‌ها وجود دارد با تاکیداتی که هم رهبر معظم انقلاب و هم رییس جمهوری و دولت دارند به اندازه 5 سال در این حوزه پیشرفت داشتیم.

رحمانی فضلی بیان داشت: یک زمانبندی تا آخر اسفند با همه دستگاه‌ها انجام دادیم، برخی دستگاه‌ها به وظایف خود عمل نکردند و آخر سال باید به دولت پاسخگو باشند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/21695