دهم اسفندماه، ملاک جدید تعیین پرونده‌های قاچاق سوخت ابلاغ می‌شود

دهم اسفندماه، ملاک جدید تعیین پرونده‌های قاچاق سوخت ابلاغ می‌شود

اقتصاد پنهان- رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: شیوه نامه کارگروه پیشگیری و مقابله با قاچاق و عرضه خارج از شبکه فرآورده‌های نفتی ظرف مدت ۷۲ ساعت اصلاح و مجددا ابلاغ می‌شود و پس از آن ملاک تعیین پرونده‌های قاچاق و صادراتی این شیوه نامه خواهد بود.

چهارشنبه، ۰۷ اسفند ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

آخرین جلسه کارگروه پیشگیری و مقابله با قاچاق و عرضه خارج از شبکه فرآورده‌های نفتی در سال 98 با حضور اعضا و نمایندگان بخش خصوصی برای بررسی نحوه برخورد با پرونده‌های نفتی صادراتی در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد.

دستور کار اصلی این جلسه بررسی شیوه نامه این کارگروه بود که ماه گذشته بصورت آزمایشی ابلاغ شد و در این جلسه مشکلات آن از زبان نمایندگان بخش خصوصی مطرح شد تا به صورتی تصحیح شود که در صادرات خارج از رویه که با اطلاع دستگا‌های ذیربط در شرایط تحریم انجام می‌شود عنوان قاچاق به صادر کنندگان داده نشود.

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در این نشست گفت: صادر کنندگان فرآورده‌های نفتی با توجه به تحریم‌های ظالمانه‌ای که کشور درگیر آن است، مشکلات بسیاری برای صادرات دارند و قوانین فعلی دست و پای آن‌ها را برای فعالیت بسته است.

علی مویدی خرم آبادی افزود: در تدوین این شیوه‌نامه تلاش می‌شود تا با هماهنگی بین دستگاه‌ها شرایط صادرات برای این تولیدکنندگان تسهیل و موانع موجود بر سر راه برداشته شود.

وی ادامه داد: اتفاق مهم دیگری که با اجرای این شیوه‌نامه می‌افتد رصد بیشتر دستگاه‌ها و شناخت صادرکنندگان واقعی از سوء استفاده‌کنندگانی است که در این شرایط با قاچاق به کشور ضربه وارد می‌کنند.

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: این شیوه نامه با توجه به مباحثی که در این جلسه مطرح شد ظرف مدت 72 ساعت اصلاح و مجددا ابلاغ می‌شود و پس از آن ملاک تعیین پرونده‌های قاچاق و صادراتی این شیوه نامه خواهد بود.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/21705