رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران:

۹۰ درصد پوشاک کشور از تولید داخلی تامین می‌شود

۹۰ درصد پوشاک کشور از تولید داخلی تامین می‌شود

اقتصاد پنهان- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت تهران با اشاره به سهم ۱۰ درصدی قاچاق از پوشاک موجود در کشور گفت: در حال حاضر ۹۰ درصد پوشاک مورد نیاز کشور از محل تولیدات داخلی تأمین می‌شود.

دوشنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۹۸0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، یداله صادقی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، در مورد نتایج طرح مبارزه با قاچاق پوشاک گفت: بعد از اجرای طرح مذکور، واحدهای پوشاک داخلی فعال‌تر شدند و با ظرفیت بیشتری به فعالیت خود ادامه دادند. ممنوعیت واردات پوشاک و افزایش قیمت ارز موجب رونق واحدهای تولیدی پوشاک داخلی شده است.
وی با اشاره به تشکیل کارگروه مواد اولیه واحدهای تولید پوشاک اظهار داشت: این کارگروه از حدود یک سال پیش فعالیت خود را آغاز کرد و یکی از اهداف تشکیل آن تهیه امکانات و مواد اولیه واحدهای تولید پوشاک است. با افزایش قیمت ارز، واردات پوشاک صرفه اقتصادی ندارد، در حالی که پوشاک خارجی قبلا از طریق کولبری و مناطق آزاد به کشور وارد می‌شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با تأکید بر اینکه تولیدکنندگان برای جلب رضایت مشتری باید کالای باکیفیت تولید کنند، گفت: در حال حاضر 90 درصد پوشاک موردنیاز کشور از محل تولیدات داخلی تأمین می‌شود، اما هنوز 10 درصد از پوشاک موجود در بازار از طریق قاچاق، مسافربری و کولبری به کشور وارد می‌شود.
صادقی اضافه کرد: امیدواریم تمهیداتی برای رفع آن اندیشیده شود؛ در مجموع بازار پوشاک در اختیار تولیدکنندگان داخلی است و کالای قاچاق بسیار اندک شده است.
در همین زمینه، شیوع ویروس کرونا و کم شدن رفت‌وآمدها برای پیشگیری در ماه پایانی سال که عمدتا روزهای پررونقی برای کسب و کارهای خرد و کارگران فصلی است، باعث شده فعالان تجاری، اصناف مختلف و کارگران دچار آسیب‌های جدی شوند.
در این باره حسین آقا کوچکی، رئیس هیئت مدیره صنف اتحادیه پیراهن‌دوزان و پیراهن‌فروشان تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا، با بیان اینکه به دلیل شرایط قرنطینه خانگی در پی شیوع ویروس کرونا، در حال حاضر رونق بازار از روزهای معمولی هم کمتر است،‌ اظهار کرد: فروش پیراهن مردانه در آستانه روز پدر سال گذشته 10 برابر امسال بود.
وی افزود: برای توصیف بهتر می‌توان گفت مغازه‌ای که در روزهای معمولی، روزی 100 هزار تومان فروش دارد، در شب‌های عید درآمدش به شبی 500 هزار تومان می‌رسد، اما در شرایط کنونی فروش آنها به شبی 50 هزار تومان رسیده است.
رئیس هیئت مدیره صنف اتحادیه پیراهن‌دوزان با بیان اینکه در صورت فروش نرفتن پوشاک دوخته شده برای شب عید،‌ این لباس‌ها بعدا مشتری خود را از دست می‌دهند،‌ اضافه کرد: در حال حاضر فروشندگانی هستند که حاضرند محصولات خود را به قیمت خرید بفروشند.

منبع: روزنامه کیهان

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/21718