استاندار گیلان تأکید کرد:

تشویق مردم به خرید کالای کیفی ایرانی،گامی برای تحقق جهش تولید است

تشویق مردم به خرید کالای کیفی ایرانی،گامی برای تحقق جهش تولید است

استاندار گیلان با تأکید بر حمایت از کیفی‌سازی تولید محصولات داخلی و زمینه‌سازی برای تحقق شعار جهش تولید گفت: باید با اقدامات فرهنگی و آموزشی، مردم را برای خرید کالای ایرانی باکیفیت تشویق و ترغیب کنیم.

پنجشنبه، ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، ارسلان زارع امروز(پنج‌شنبه) در اولین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در سال 99، به نامگذاری این سال از سوی رهبر معظم انقلاب تحت عنوان "جهش تولید" اشاره و با بیان اینکه دستگاه‌های کاشف در امر مبارزه با قاچاق کالاو ارز و افزایش میزان کشفیات در سال گذشته توفیقات خوبی حاصل کردند، بر ضرورت آسیب‌شناسی معایب، نواقص و کمبودها و نیز برگزاری مستمر کارگاه‌های آموزشی برای عوامل دستگاه‌های کاشف کالای قاچاق تاکید کرد.

وی استفاده از مشارکت سمن‌ها را در مسیر مبارزه با قاچاق کالا و ارز اثرگذار خواند و افزود: در هر مقطعی که از نخبگان، آموزش و پرورش، سازمان‌های مردم نهاد و فعالان مدنی در مسیر فرهنگ‌سازی و آموزش بهره گرفته‌ایم، نتایج مؤثری را شاهد بوده‌ایم.

استاندار گیلان وجود همدلی، همفکری و همصدابودن دستگاه‌های اجرایی را برای تحقق شعار سال بسیار مهم ذکر نمود و اضافه کرد: بازار مصرف به عنوان یکی از ضروریات تحقق جهش تولید نیازمند تولید و عرضه کالاهای با کیفیت است.

وی همچنین بر لزوم شناسه‌دار کردن کالاها و تکمیل این اقدام ارزشمند در سطح استان به منظور نظارت بهتر تأکید کرد.

رئیس کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، زراعت چوب را یکی دیگر از عوامل مؤثر بازدارندگی قاچاق چوب دانست و اظهار امیدواری کرد که با اختصاص بخشی دیگر از اراضی که قابلیت زراعت چوب را دارند، گام مؤثری در این حوزه برداشته شود.

استاندار گیلان به مطالبه مردم مبنی بر تشدید نظارت‌ها در خصوص کالاهای سلامت محور، بهداشتی و ملزومات مورد نیاز  طی دوماه اخیر اشاره و خاطر نشان کرد:در جلسات مدیریت ویروس کرونا ، به صورت مستمر هرگونه کشفیات و نیز اقدام مورد نیاز برای جلوگیری از صادرات مواد اولیه تولیدات بهداشتی، رصد و نظارت می شود تا خللی در تامین اقلام ضروری مردم ایجاد نگردد.

در ابتدای جلسه، امیر مرادی سرپرست دبیرخانه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، گزارش کاملی از اقدامات این دبیرخانه در سال 98 را ارایه و در ادامه رؤسای کارگروه‌های شش‌گانه کمیسیون استان و مدیران دستگاهای عضو  اهم اقدامات خود را بیان نمودند.

اولین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در سال 99 با نوزده مصوبه به پایان رسید.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/21751