استفاده از تمامی ظرفیت های موجود در مقابله با پدیده قاچاق ضروری است

استفاده از تمامی ظرفیت های موجود در مقابله با پدیده قاچاق ضروری است

اقتصاد پنهان- فرماندار بندرگز گفت: استفاده از تمامی ظرفیت های موجود در جامعه در مقابله با پدیده قاچاق کالا ضروری است.

دوشنبه، ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، روابط عمومی فرمانداری بندرگز؛ حسین احمدی در اولین نشست کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان بندرگز در سال 99 افزود: مقابله با قاچاق کالا و ارز باید به فرهنگ عامه مردم و مسوولان تبدیل شود.

وی بیان داشت: بی توجهی به مبارزه با قاچاق کالا ، ضربه اقتصادی زیادی به کشور وارد می کند و حمایت از تولیدکنندگان داخلی و اشتغال را با مشکل جدی مواجه می کند.

این مقام مسوول اضافه کرد: قاچاق، پدیده شوم و مخربی است که صدمات فراوانی بر پیکر اقتصاد ملی کشور وارد می کند و راه مهار آن اعتقاد عملی مردم به مصرف کالای ساخت داخل است.

احمدی اظهار داشت: قاچاق کالا سبب ترویج اشتغال ناسالم و از بین رفتن فرصت های شغلی سالم می شود.

فرماندار بندرگز تاکید داشت : مبارزه با قاچاق کالا در سال جهش تولید باید جدی گرفته شود و در این راستا مشارکت مدیران دستگاه های مربوطه ضروری است.

وی گفت : فرهنگ سازی در راستای تولید داخل و مصرف کالای ایرانی بهترین راه برای مقابله با قاچاق کالاست.

دبیر کمیسیون قاچاق کالا و ارز گلستان نیز در این جلسه بر ضرورت پیگیری و اجرای طرح سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا ، پلاک گذاری ماشین آلات کشاورزی و پلاک کوبی دام توسط دستگاه های متولی تاکید کرد.

ابراهیم دشتیان افزود : باتوجه به اینکه اکثر کالاهای قاچاق موجود در گلستان از سمت غرب استان وارد می شود ، ایجاد ایست و بازرسی موقت در ورودی استان ( پلیس راه نوکنده ) توسط عوامل انتظامی و با هماهنگی دستگاه قضایی ضروری است.

وی ضمن ابلاغ برنامه ها و اولویت های سال جاری در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، از همه دستگاه ها خواست با تلاش و جدیت بیشتر در این خصوص اقدام نمایند.

در این جلسه بر اساس ارزیابی عمومی و اختصاصی در سال 98 ، از فعالیت های خیرالله ذاکری مسوول دبیرخانه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان بندرگز تقدیر شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/22760