رفع مشکلات اجرای سامانه جامع انبارها در حوزه نیروهای نظامی و انتظامی

رفع مشکلات اجرای سامانه جامع انبارها در حوزه نیروهای نظامی و انتظامی

اقتصاد پنهان- در نشست ویژه‌ای با حضور نمایندگان ستاد کل نیروهای مسلح، ناجا، سپاه، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان راهداری و بیمه مرکزی مشکلات اجرای سامانه جامع انبارها در حوزه نیروهای نظامی و انتظامی بررسی شد.

سه شنبه، ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، در این نشست وضعیت پیشرفت اجرای سامانه جامع انبارها از سوی نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت تشریح شد و نمایندگان ارگان‌های نظامی و انتظامی و ستاد کل نیروهای مسلح مشکلات و نظرات خود در خصوص اخذ بیمه‌نامه و بارنامه مطرح کردند.

در ادامه پس از بیان نقطه‌نظرات نمایندگان سازمان راهداری و بیمه مرکزی ضمن تأکید بر ضرورت همکاری و هم‌اندیشی بیشتر بین ستاد کل نیروهای مسلح، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و دستگاه‌های عضو ستاد در خصوص  پیشبرد اجرای سامانه جامع انبارها تصمیم‌گیری شد.

تشکیل یک کارگروه تخصصی برای بررسی دقیق‌تر مشکلات و بحث و تحلیل در خصوص راه‌کارهای فنی و عملیاتی این سامانه و نیز پیگیری و عملیاتی نمودن راه‌کارها از مهم‌ترین تصمیمات این نشست بود.

سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا، موضوع بند ث ماده 6 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و بند (ج) آیین نامه اجرایی مواد 5 و 6 این قانون، به عنوان یکی از مهم‌ترین سامانه‌های زیرمجموعه سامانه جامع تجارت، وظیفه مهم رصد گردش کالا در مرحله حمل و انبارش را برعهده دارد و تکمیل پیاده‌سازی آن، زمینه پیاده‌سازی نظام جامع لجستیک، تنظیم هدفمند بازار و پیشگیری و مبارزه مؤثر با قاچاق کالا و ارز را فراهم می‌آورد.

 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/22781