نقش سواد مالی در پیشگیری، مقابله و مبارزه با قاچاق کالا و ارز

نقش سواد مالی در پیشگیری، مقابله و مبارزه با قاچاق کالا و ارز

اقتصاد پنهان- چهارمین جلسه کمیته تخصصی فرهنگ و رسانه‌ی کارگروه فرهنگی و اجتماعی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با موضوع تدوین پیوست فرهنگی به بررسی نقش سواد مالی در پیشگیری، مقابله و مبارزه با قاچاق کالا و ارز اختصاص داشت.

شنبه، ۰۳ خرداد ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، در این جلسه عبداله هندیانی، معاون پیشگیری و رییس کارگروه فرهنگی و اجتماعی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در تبیین نقش سواد مالی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز، همسویی با ارزش‌ها، باورهای و آموزه‌های دینی و آموزش‌های عمومی را لازمه بکارگیری سواد مالی عنوان کرد.

هندیانی با اشاره به انتظارات خود در تدوین قالب پیوست فرهنگی از سوی کمیته فرهنگ و رسانه گفت: در تدوین پیوست فرهنگی صرفاً به اطلاع‌رسانی اکتفا نشود بلکه با ایجاد هم‌افزایی میان دستگاه‌های فرهنگی، تبلیغی، آموزشی و پژوهشی مشمول ماده 14 قانون مبارزه با قاچاق و نیز بهره‌گیری از توان دستگاه‌های عضو کمیته برای ارتقای فرهنگ عمومی و جلوگیری از مصرف کالای قاچاق به اقناع اذهان افراد جامعه دست یابیم.

همچنین حجتی، رییس کمیته فرهنگ و رسانه با اشاره به مشابهت عنوان سواد مالی با سواد رسانه‌ای اظهار داشت: باید سبک اطلاع‌رسانی را به سمت قانون¬های بازدارنده پیش ببریم و با شبیه‌سازی، اقدامات تبیینی و توجیهی از طریق اقناع افکار عمومی به بخش فرهنگ ورود داشته باشیم.

در این جلسه کمیل رودی، مدیر آکادمی هوش مالی ضمن تبیین مبحث سواد مالی و سرفصل‌های موضوعی آن به معرفی طرح پیشنهادی خود در تدوین پیوست فرهنگی و تشریح مؤلفه‌های آن پرداخت.

جلسه کمیته تخصصی فرهنگ و رسانه‌ی کارگروه فرهنگی و اجتماعی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با حضور هندیانی معاون پیشگیری ستاد، مهدی کوشا، مدیرکل دفتر تبلیغات هوشمندانه و مشارکت‌های مردمی ستاد، حجتی رییس کمیته، دستگاه‌های عضو و یک شرکت دانش‌بنیان در محل ستاد برگزار شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/22786