استاندار گیلان در جلسه کمیسیون با مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تأکید کرد؛

لزوم حمایت و تشویق فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان قانون‌مدار/ترغیب جامعه به استفاده از کالای ایرانی باکیفیت

لزوم حمایت و تشویق فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان قانون‌مدار/ترغیب جامعه به استفاده از کالای ایرانی باکیفیت

اقتصاد پنهان- استاندار گیلان بر لزوم حمایت و تشویق فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان قانون‌مدار تأکید کرد و گفت: لازم است برای ترغیب آحاد جامعه به استفاده از کالای ایرانی باکیفیت، بیش از قبل، فرهنگ سازی شود.

سه شنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، ارسلان زارع در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با تأکید بر اینکه طرح جامع مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید چراغ راه دستگاه های عضو در مسیر مبارزه با قاچاق کالا و ارز باشد، اقدامات پیشگیرانه را امری مهم خواند و بر ضرورت توجه به ارتقاء سطح مهارت و آموزش‌های همگانی در مسیر مبارزه با قاچاق کالا تأکید کرد.

وی ادامه داد: برگزاری آموزش‌های لازم و تخصصی به عموم مردم و نیز افزایش میزان مهارت کارکنان و دست‌اندرکاران حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز، نتایج کار در این عرصه را کیفی تر، گسترده تر و کارآمدتر می‌کند.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت‌های موجود دستگاه‌های عضو کمیسیون اظهار داشت: در جهت آگاه‌سازی مردم و جلب مشارکت آنان باید رسانه ها، صدا و سیما و سازمان‌های مردم نهاد همکاری مجدانه داشته باشند چراکه رغبت جامعه در جهت استفاده از کالای ایرانی با کیفیت، با فرهنگ‌سازی محقق شده است.

وی تقویت برنامه‌های نظارتی در سال جاری نسبت به سال گذشته را مورد تأکید قرار داد و گفت: بهره‌گیری از سامانه جامع تجارت و سامانه‌ جامع انبارها و تکمیل آن تا پایان سال، هدفگذاری و اجرایی شود.

استاندار گیلان بر ضرورت گام برداشتن در راستای منویات رهبر معظم انقلاب، اجرای برنامه‌های رئیس‌جمهوری و دولت و تحقق شعار سال نیز تأکید کرد و افزود: تولید کالاهای سلامت محور و شناسه‌دار کردن تولیدات خطوط جدید و فعلی، باید در دستورکار باشد که اقداماتی در حوزه لوازم خانگی و پوشاک از سوی سازمان صمت آغاز شده است.

وی قاچاق اقلام مختلف کالا را چالش مهم تولیدکنندگان عنوان و با بیان اینکه رویکرد ایجابی و تشویقی باید در کنار تذکر و انذار همواره مورد توجه باشد، افزود: تولیدکنندگان برتر توسط متولیان این حوزه شناسایی و از کسانی که سابقه خوبی در فعالیت های اقتصادی دارند و مقررات را رعایت می کنند، حمایت شود.

وی مبارزه جدی با قاچاق را یکی از راهکار‌های جهش تولید دانست و خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که مبارزه اصلی با قاچاق کالا، تولید محصولات با کیفیت و عرضه آنها با قیمت مناسب در داخل است و در این مسیر از تولیدات با کیفیت، رقابتی و دارای استاندارد استقبال می‌شود.

دکتر زارع با یادآوری تحریم های غیرقانونی علیه کشورمان و تأکید براینکه در جنگ اقتصادی باید تولیدات‌مان را رقابت پذیر و قیمت‌ها را کاهش دهیم، گفت: لازم است بسترهای افزایش کیفیت تولیدات داخلی و رقابت پذیری آنها را در کنار برخورد با قاچاق کالا،  فراهم سازیم .

در این جلسه امیر مرادی سرپرست دبیری کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت برمبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گیلان، گزارش جامعی از اقدامات  کمیسیون در سال گذشته و دو ماهه سالجاری و همچنین برخی از کمبودهای دستگاه‌های عضو در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز ارایه نمود.

معاون سازمان برنامه و بودجه استان نیز در خصوص  نحوه تامین اعتبار لازم برای پلاک‌کوبی دام‌ها و خرید دستگاه ایکس ری و بادی اسکن سخن گفت و در ادامه رؤسای کارگروه‌های پنج‌گانه کمیسیون و برخی دیگر از اعضا ء به بیان عملکرد و نقطه نظرات دستگاه متبوع خود پرداختند.

جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با سیزده مصوبه به کار خود پایان داد. 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/22804