جزئیات پرونده قاچاق ۳۳ هزار تن آرد

جزئیات پرونده قاچاق ۳۳ هزار تن آرد

اقتصاد پنهان- مدیرکل امور قضایی و نظارت بر اموال مکشوفه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز جزئیات پرونده قاچاق ۳۳ هزار تن آرد به ارزش ۱.۵ تریلیون ریال را تشریح کرد.

دوشنبه، ۲۶ خرداد ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، علی علیزاده، مدیرکل امور قضایی و نظارت بر اموال مکشوفه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در این رابطه گفت: بر اساس اعلام کشف از سوی گمرک غرب تهران، شرکتی در سال 1397 طی 8 فقره پروانه‌ی ورود موقت اقدام به واردات 6 هزار و 302 تن گندم و در همان سال با 128 فقره پروانه صادراتی و از محل واردات موقت، مبادرت به صادرات 11 هزار و 435 تن آرد نموده است که با احتساب کسر مقدار کالای ورود موقت از مقدار کالای صادر شده، صادرات 5 هزار و 132 تن  آرد فاقد مجوز ورود موقت محرز شده است.

علیزاده اضافه کرد: این شرکت در سال‌های 98 و 99 نیز طی 9 فقره پروانه موقت به واردات 3 هزار و 886 تن گندم  اقدام و طی همین مدت با 256  فقره پروانه صادراتی از محل واردات موقت به صادرات 32 هزار و 273 تن  آرد مبادرت نموده است که با احتساب کسر مقدار کالای ورود موقت، 28 هزار و 386 تن آرد فاقد مجوز ورود موقت، بدون انجام تشریفات گمرکی از کشور خارج شده است.

مدیرکل امور قضایی و نظارت بر اموال مکشوفه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز قوانین امور گمرکی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز را مورد اشاره قرار داد و گفت: به استناد بند (خ) ماده 113 قانون امور گمرکی،کالایی که با استفاده از معافیت با تسلیم اظهارنامه خلاف به گمرک اظهار شوند و وفق بند (ر) ماده 2 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب 1392، هرگونه اقدام به خارج کردن کالا از کشور، بر خلاف تشریفات قانونی به شرط احراز در مراجع قانونی قاچاق تلقی می‌شود.

وی در خصوص تشکیل این پرونده گفت: با هوشیاری مأمورین کاشف صورتجلسه‌ی کشف مبنی بر قاچاق 33 هزار و 518 تن آرد به ارزش 1.5 تریلیون ریال تنظیم و متهمین بلافاصله جهت رسیدگی و تشکیل پرونده به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

علیزاده تصریح کرد: اداره کل امور قضائی و نظارت بر اموال مکشوفه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز بر اساس تکلیف مندرج در ماده 61 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، برای رسیدگی دقیق به این پرونده اقدام قانونی لازم را انجام خواهد داد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/22807