استاندار و رییس کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز قم تأکید کرد؛

مبارزه با قاچاق کالا و ارز از الزامات اساسی تحقق جهش تولید

مبارزه با قاچاق کالا و ارز از الزامات اساسی تحقق جهش تولید

اقتصاد پنهان- استاندار قم با تأکید بر توسعه استان در مسیر شعار سال، مبارزه با قاچاق کالا و ارز را از الزامات اساسی تحقق جهش تولید دانست.

سه شنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، بهرام سرمست در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان که در سالن جلسات کرامت استانداری قم برگزار شد، با اشاره به لزوم تلاش همه بخش ها در راستای تحقق شعار سال و حرکت در مسیر جهش تولید، اظهار کرد: یکی از برنامه های حمایتی مهم در زمینه جهش تولید در استان، مبارزه با قاچاق کالا و ارز است که باید با جدیت بیشتر تداوم یابد

استاندار قم اقدامات استان در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز طی سالهای گذشته را مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: هماهنگی و تعامل با استان های همجوار و مرزی در اجرای هرچه بهتر فعالیت های مبارزه با پدیده قاچاق کالا و ارز نقشی اساسی دارد که مکاتبات لازم در این زمینه با مسئولین کشور صورت گرفته است.

سرمست به خودروهای توقیفی مربوط به قاچاق در استان اشاره و تصریح کرد: ضروری است دستگاه های انتظامی و قضایی طرح برخورد عملیاتی و بازدارنده در این زمینه را تدوین و ارائه دهند.

استاندار قم با تاکید بر ضرورت تعامل و همگرایی همه بخش ها در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان، ادامه داد: کار گروهی و فرا سازمانی در این حوزه نقشی حیاتی دارد.

وی به اقدامات استان در زمینه ایجاد بستر کاهش قاچاق کالا و ارز اشاره و گفت: حمایت از تولید کنندگان حوزه دام و طیور، کشاورزان و سایر محصولات تولیدی از اقدامات مهمی است که می تواند با اطلاع رسانی صحیح از طریق رسانه های جمعی و صدا و سیما در زمینه کاهش تقاضا در عرصه محصولات قاچاق نقشی اثر گذار داشته باشد.

وی در این زمینه ادامه داد: بارندگی های امسال و کثرت نعمت برای کشاورزان را در برداشته و باید با قطع دست واسطه گران، در زمینه اجرای برنامه ریزی های خرید تضمینی محصولات کشاورزی و تامین نیاز استان در طول سال اقدامات لازم انجام شود.

سرمست به تأمین نهاده‌های دامی طیور اشاره و اضافه کرد: اشتراک گذاری بین دستگاهی آمار و اطلاعات در زمینه عرضه و تقاضای محصولات دام و طیور می تواند به تکمیل زنجیره تامین مایحتاج ضروری در استان بیانجامد.

قاچاق دام از استان یکی دیگر از موضوعات مدنظر استاندار قم بود که در این مورد تأکید کرد: هماهنگی و همگرایی با استان های همجوار در این راستا در دستور کار قرار گیرد تا با اعمال راهکارهایی چون پلاک کوبی دام ها از معضل قاچاق دام استان پیشگیری شود.

در این جلسه گزارش عملکرد دستگاه‌های عضو کمیسیون استان و آمار کشفیات کالا، ارز و اقلام اساسی ارائه شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/22810