استفاده از ظرفیت بنیاد مستضعفان و جانبازان در اشتغالزایی مناطق مرزی در معرض قاچاق

استفاده از ظرفیت بنیاد مستضعفان و جانبازان در اشتغالزایی مناطق مرزی در معرض قاچاق

اقتصاد پنهان- در دیدار رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با رییس بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی، استفاده از ظرفیت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برای ایجاد اشتغال و بهبود وضعیت معیشتی ساکنان مناطق مرزی در معرض قاچاق مورد تأکید قرار گرفت.

سه شنبه، ۰۳ تير ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، علی مؤیدی خرم‌آبادی، رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز صبح امروز(سه‌شنبه) در دیدار با فتاح، رییس بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی ضمن بیان مختصری از تاریخچه تشکیل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به معرفی دستگاه‌های عضو و تشریح وظایف این ستاد پرداخت. 

مؤیدی خرم‌آبادی در آستانه هجدهمین سالگرد صدور فرمان رهبر معظم انقلاب در خصوص مبارزه با قاچاق کالا و ارز، بیانات معظم له را مورد اشاره قرار داد و در تشریح رویکرد پیشگیرانه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: ایجاد اشتغال و بهبود وضعیت معیشتی مرزنشینان به عنوان شاخص اقدامات پیشگیرانه همواره مورد تأکید این ستاد بوده است.

در ادامه عبداله هندیانی، معاون پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز در بیان برخی اقدامات پیشگیرانه این ستاد با اشاره به طرح شناسه کالا، مشارکت و همکاری شرکت‌های تحت مدیریت بنیاد به عنوان مجموعه‌ی پیشرو در اجرای آزمایشی این طرح را با هدف همراهی بیشتر بخش خصوصی خواستار شد.

همچنین ابراهیم زارعی، مدیرکل امور اقتصادی و بهبود فرآیندهای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گزارشی مستند از اسناد بالادستی، قوانین و مقررات مرتبط، اقدامات و برنامه‌های این ستاد را ارائه و آمادگی ستاد برای همکاری در طرح آبادانی و پیشرفت مناطق محروم بنیاد علوی وابسته به بنیاد مستضعفان و جانبازان را مطرح کرد.

در پایان فتاح، رییس  نیاد مستضعفان و جانبازان وظیفه‌ی گسترده‌ی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز را در رابطه با تأثیر مخرب این پدیده بر اقتصاد، بیکاری کارگران و ایجاد مشکل برای تولیدکنندگان را مورد توجه قرار داد با استقبال از پیشنهاد ستاد برای ایجاد اشتغال و بهبود وضعیت معیشتی ساکنان مناطق مرزی، از آمادگی بنیاد برای برگزای جلسات کارشناسی به منظور دستیابی به چارچوب همکاری خبر داد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/22820