کشفیات داروی قاچاق در کردستان ۹۵ درصد کاهش یافت

کشفیات داروی قاچاق در کردستان ۹۵ درصد کاهش یافت

اقتصاد پنهان- دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان از کاهش ۹۵ درصدی کشف داروی قاچاق در سه ماهه نخست امسال خبر داد.

يکشنبه، ۰۸ تير ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، علی خداویسی، دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان در نشست خبری رؤسای کارگروه‌های تخصصی این کمیسیون با اصحاب رسانه با اشاره به معظل قاچاق سوخت در استان گفت: با این وجود قاچاق سوخت در کردستان به صورت سازمان‌یافته انجام نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه کشفیات کالای قاچاق در کردستان و در سه ماهه نخست امسال از نظر ریالی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از رشد 18 درصد برخوردار بوده است افزود: میزان کشفیات فرآورده‌های نفتی 42 درصد، لوازم آرایشی و بهداشتی 82 درصد، پارچه 420 درصد و لوازم خانگی 8 درصد افزایش یافته است.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان از کاهش 95 درصدی کشف داروی قاچاق در سه ماهه نخست امسال خبر داد.

خداویسی یادآور شد: طرح‌های رجیستری گوشی تلفن همراه، کد رهگیری، شناسه کالا‌ و راه‌اندازی سامانه‌های الکترونیکی و هوشمند، از اهم شیوه‌های علمی مقابله با قاچاق کالا هستند که در دستور کار قرار گرفته‌است.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/22828