توقف قابل توجه رشد حجم قاچاق کالا در استان البرز

توقف قابل توجه رشد حجم قاچاق کالا در استان البرز

اقتصاد پنهان- دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان البرز گفت: مجموعه اقدامات کمیسیون در دو بخش مقابله‌ای و پیشگیرانه منجر به توقف قابل توجه رشد حجم قاچاق کالا در استان البرز شده است.

چهارشنبه، ۱۱ تير ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، نژادفلاح، دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان البرز در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات، ضمن گرامیداشت سالروز صدور فرمان رهبر معظم انقلاب در خصوص مبارزه با قاچاق کالا و ارز مجموعه اقدامات کمیسیون استان در سال گذشته را تشریح کرد. 

نژادفلاح در ادامه از اهتمام و تلاش ویژه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان برای ناامن‌سازی فضا برای شبکه‌های قاچاق و حذف و پاکسازی زمینه‌های وقوع آن در استان خبر داد.

وی به اهم فعالیت‌ها و اقدامات کمیسیون استان اشاره کرد و گفت: موفقیت‌های مطلوب و چشم گیری در امر مبارزه با پدیده قاچاق کالا و ارز در کشور و خصوصاً استان البرز شاهد هستیم  بطوریکه مجموعه اقدامات کمیسیون در دو بخش مقابله‌ای و پیشگیرانه منجر به توقف قابل توجه رشد حجم  قاچاق کالا در استان البرز شده است.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز ظرفیت‌های استان برای سرمایه‌گذاری متوازن در توسعه را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: استان البرز با جمعت بیش از 3 میلیون نفر و ویژگی‌های خاص و نیز همجواری با بزرگترین مراکز تجاری کشور در تهران، زمینه‌ را برای افراد فرصت‌طلب و شبکه‌های قاچاق کالا و برای تجارت پنهان ایجاد نموده است.

نژادفلاح ادامه داد: به اعتقاد ما مبارزه با پدیده قاچاق در استان البرز از دو جنبه ملی و استانی قابلیت تحلیل، بررسی و ارزیابی دارد.

وی در تشریح برنامه‌های سال 99 گفت: اولویت ما اشراف اطلاعاتی و عملیاتی بر تحرک باندهای کلان فعال و نیز ناامن‌سازی فضای استان با کاهش دادن سود و صرفه اقتصادی قاچاق بویژه در گروه‌های کالایی پوشاک، لوازم خانگی، تجهیزات پزشکی و سلامت محور است.

دبیر کمیسیون استان تأکید کرد: اولویت‌بخشی به برنامه‌های فرهنگی متنوع و فراگیر برای فرهنگ‌سازی، آگاهی‌بخشی و آموزش با هدف جلب مشارکت عمومی در حمایت و تشویق به خرید کالای باکیفیت ایرانی و خصوصاً تولیدات استان و نیز تقبیح مصرف کالای قاچاق، از رویکردهای اصلی کمیسیون استان در سال جهش تولید است.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/22836