مدیرکل دفتر پیشگیری از قاچاق کالا و ارز:

سامانه هوشمند تجارت سدی در برابر اقتصاد سیاه

سامانه هوشمند تجارت سدی در برابر اقتصاد سیاه

اقتصاد پنهان- مدیرکل پیشگیری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز سامانه هوشمند تجارت را موجب دفع قاچاق و اقتصاد سیاه از کشور عنوان کرد.

شنبه، ۱۴ تير ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، امیرمحمد پرهام‌فر در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو با اشاره به اینکه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تلاش دارد در حوزه رسانه، بُعد مردمی این حرکت اقتصادی را شرح دهد، گفت: کالا تا زمانیکه مخاطب نداشته باشد، سودآور نیست؛ بنابراین در لایه‌های مختلف برخورد با قاچاق دست به کنترل مبادی ورودی زده‌ایم و این روند باید به سمت هوشمندسازی برود.

وی در برنامه صبح و گفت‌وگو افزود: سامانه‌های هوشمند در تجارت و اتصال فرایند تجارت خارجی به داخلی منجر به اشراف اطلاعاتی در حوزه تجارت کشور شده است به گونه‌ای که جلوی قاچاق و اقتصاد سیاه گرفته می‌شود.

پرهام‌فر با تاکید بر اینکه قاچاق باید از بُعد فرهنگی برای مردم شناخته شود، ادامه داد: بخشی از قاچاق به این مهم باز می‌گردد که اگر خریدار یا تقاضایی برای آن نباشد، صرفه و سودآوری را از دست خواهد داد.

وی با رد ضمنی آمار واردات 95درصدی قاچاق از مبادی رسمی اظهار کرد: تحقیق و تفحص با همکاری ما صورت گرفته و اگر بر مبنای آمار چالشی داشته باشیم، باید بصورت علمی تبیین شود.

پرهام‌فر همچنین بر لزوم شفاف‌سازی این آمار و سایر اطلاعات از این دست تأکید و از برگزاری یک برنامه‌ی رادیویی بدین منظور استقبال کرد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/22845